Serbija atsakās no komandantstundas COVID-19 izplatības ierobežošanai

Serbijas valdība pēc vardarbīgu protestu uzliesmojuma atteikusies no ieceres nedēļas nogalē valstī ieviest komandantstundu un karantīnu, lai cīnītos ar jauno koronavīrusu, kas atkārtoti un strauji izplatījies Serbijā, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Protesta akcijas Serbijas lielākajās pilsētās kopš otrdienas, 7.jūlija, notikušas trīs vakarus pēc kārtas. Divos pirmajos sadursmēs starp protestētājiem un policiju ievainoti vairāki desmiti cilvēku.

Ceturtdien, 9.jūlijā, Serbijas premjerministre Ana Brnabiča distancējusies komandantsundas ieceres, ar ko iepriekš bija nācis klajā prezidents Aleksandars Vučičs, un paziņoja, ka Balkānu valstī tiks ieviests aizliegums pulcēties grupās lielākās par 10 cilvēkiem.

No piektdienas, 10.jūlija, galvaspilsētā Belgradā veikali, bāri, naktsklubi un citas iekštelpu pulcēšanās vietas būs jāslēdz pulksten 21.00.

BNN jau vēstīja, ka trešdien, 8.jūlijā, masu mītiņi, kas pārauguši sadursmēs ar policiju, notikuši gan Belgradā, gan Novisadā, gan Nisā, kaut arī Vučičs paziņojis, ka nedēļas nogales komandantstunda, visticamāk, tikt atcelta.
Sadursmju laikā neapmierinātie iedzīvotāji metuši ar akmeņiem pa policistiem, kuri raidījuši asaru gāzi. Sadursmēs vairāki desmiti cilvēku tikuši ievainoti, tikusi aizdedzināta Novisadas pilsētas domes ēka, bet Nisas pilsētā ar akmeņiem apmētāta valdošās Serbijas Progresīvās partijas biroja ēka.

Serbijā pēdējo divu nedēļu laikā saslimšana ar jauno koronavīrusu apstiprināta 3 627 cilvēkiem, rāda Eiropas Slimību kontroles un profilakses centra dati.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas