Serbijā protestos pret karantīnas atjaunošanu izceļas sadursmes ar policiju

8.jūlijs, Belgrada

Serbijā divus vakarus pēc kārtas notikušas protesta akcijas pret plāniem nedēļas nogalē ieviest komandantstundu, lai ierobežotu atkārtotu COVID-19 izplatību valstī, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

Apjomīgas protesta akcijas Serbijas galvaspilsētā Belgradā otrdien, 7.jūlijā, aizsākās saistībā ar Serbijas prezidenta Aleksandara Vučiča (Aleksandar Vučić) paziņojumu, ka  jaunā koronavīrusa atkārtotu uzliesmojuma dēļ valstī tiks atkal ieviesti karantīnas pasākumi un nedēļas nogalē arī komandantstunda.

Trešdien, 8.jūlijā, masu mītiņi, kas pārauguši sadursmēs ar policiju, notikuši gan Belgradā, gan Novisadā, gan Nisā, kaut arī Vučičs paziņojis, ka nedēļas nogales komandantstunda, visticamāk, tikt atcelta.

Sadursmju laikā neapmierinātie iedzīvotāji metuši ar akmeņiem pa policistiem, kuri raidījuši asaru gāzi. Sadursmēs vairāki desmiti cilvēku tikuši ievainoti, tikusi aizdedzināta Novisadas pilsētas domes ēka, bet Nisas pilsētā ar akmeņiem apmētāta valdošās Serbijas Progresīvās partijas biroja ēka, vēsta DW.

Serbijā pēdējo divu nedēļu laikā saslimšana ar jauno koronavīrusu apstiprināta 3 627 cilvēkiem, rāda Eiropas Slimību kontroles un profilakses centra dati.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas