Sertifikāta apturēšana Igaunijā februārī neizskatās reāla, paredz virusoloģe

Igaunijā pagaidām nav iespējams izpildīt hospitalizēto kovida pacientu skaita nosacījumu, ko valdība izvirzījusi, lai 21.februārī atceltu valstī spēkā esošās prasības digitālā kovida sertifikāta noteikumu atcelšanai, liecina Igaunijas vadošās virusoloģes Irjas Lutsaras (Irja Lutsar) prognozes.

Kaimiņvalstī rudenī tika ieviestas un joprojām ir spēkā prasība uzrādīt digitālo kovida sertifikātu par vakcināciju vai slimības pārslimošanu, lai iekļūtu lielā daļā sabiedrisku iekštelpu, piemēram, ēdināšanas iestādēs. Kontekstā ar vīrusa SARS-CoV-2 omikrona varianta straujo izplatību valstī februāra sākumā premjerministre Kaja Kallasa (Kaja Kallas) paziņoja, ka valdība vienojusies no 21.februāra atcelt digitālā kovida sertifikāta uzrādīšanas prasību, ja vien no 7. līdz 17.februārim vidēji dienā slimnīcās nonākušo simptomātisko kovida pacientu skaits nesasniegs 25.

Lasiet arī: Igaunija kovida sertifikātu apturēs, ja februārī būs maz pacientu slimnīcās

Kā vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, virusoloģijas profesore Irja Lutsara trešdien, 9.februārī, prognozējusi, ka hospitalizēto kovida pacientu skaits valstī nevis samazināsies zem vidēji 25 dienā, bet augs.

Lutsara vērtējusi, ka, raugoties uz augsto inficēšanās rādītāju un to cilvēku skaitu, kuriem šobrīd ir nepieciešama ārstēšanās slimnīcā, sasniegt izvirzīto nosacījumu nav iespējams. Šobrīd Igaunijas slimnīcās uzņemto, ar kovidu smagi sirgstošo pacientu skaits lēnām aug, un trešdien, 9.februārī, valstī kopumā tas sasniedzis 270, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas