Seši iemesli, kas ļauj Spānijai atstāt eirozonu

Atšķirībā no Grieķijas, Itālijas un Portugāles, Spānija neņem vērā Eiropas Savienības līderu ieteikumus, un tās valdība ir atteikusies pieņemt jebkādu starptautisku finanšu palīdzību. Tas liek domāt, ka Spānija jau drīz varētu izlemt par labu aiziešanai no eirozonas.

Interneta izdevums Market Watch skaidro sešus iemeslus, kas pieļauj Spānijas izstāšanos:

1. Spānija ir pārāk liela, lai to varētu glābt.

Grieķiju, kuras ekonomika ir tikai 230 miljardus eiro vērta, Eiropas Savienība varētu atbalstīt mūžīgi, taču Spānijas platība un ekonomiskā struktūra ir pārāk «dārga» glābšanas pasākumiem.

2. Spāņi ir noguruši no taupības pasākumiem.

Spānijai eirozonā neklājas viegli. Aiz muguras ir vairāki ekonomiski smagi gadi, cilvēki ir noguruši, un atbalsts eiro valūtai ir kritiski zems.

3. Spānijā ir «īsta» ekonomika.

Spānijai nav jāraizējas par savu ekonomiku gadījumā, ja tā izlemj pamest eirozonu vai tiek izslēgta. Valstī ir attīstīta ražošana, un eksporta pienesums budžetam ir pat 26%, kas ir tuvu Lielbritānijas un Francijas rādītājiem.

4. Spānija ir politiskā drošībā.

Daudzām valstīm dalība Eiropas Savienībā ir iespēja izvairīties no ārējiem vai iekšējiem politiskiem draudiem, taču Spānija ir politiski stabila un tai nav nekādu ārēju ienaidnieku.

5. Spānija skata pasauli plašāk.

Spānijas ekonomiskās intereses neaprobežojas tikai ar Eiropu. Tās potenciālie nākotnes partneri varētu būt strauji augošās Dienvidamerikas un Latīņamerikas ekonomikas, nemaz nerunājot par iespējām, ko piedāvā lielā spāniski runājošo kopiena Amerikas Savienotajās Valstīs.

6. Diskusijas ir jau sākušās.

Spānijas vadošie ekonomisti pauž viedokli, ka galvenā problēma ir eiro, un izaugsme atsāksies tikai tad, kad valstī atkal tiks ieviesta nacionālā valūta – peseta. Spānijas sabiedrībā valda viedoklis, ka nav nepieciešams par katru cenu palikt eirozonā, jo ir daudz citu iespēju.

Ref.110.000.103.1047

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas