Sieviete ASV vaino Baidenu seksuālā uzbrukumā, aicina nekandidēt par prezidentu

Tera Rīda

Sieviete ASV, kura vaino ASV prezidenta amata kandidātu Džo Baidenu (Joe Biden) par iespējamu seksuālu uzmākšanos, aicinājusi viņu atsaukt kandidatūru uz rudenī gaidāmām prezidenta vēlēšanām, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Bijušais ASV viceprezidents šopavasar izvirzījās priekšgalā cīņā par ASV prezidenta kandidatūru no Demokrātiskās partijas.

Tera Rīda (Tara Reade), kura deviņdesmitajos gados strādājusi ASV Kongresa senātā, toreizējā senatora Džo Baidena birojā, norādījusi, ka tolaik, pirms 27 gadiem politiķis darba vietā viņai uzmācies un aicinājis uz dzimumaktu.

Televīzijas intervijā viņa norādījusi, ka šāda rakstura cilvēkam nevajadzētu būt ASV prezidentam, un aicinājusi Baidenu: «Lūdzu, iznāc priekšā un uzņemies atbildību.»

Pats Baidens ir noraidījis kādreizējās kolēģes pārmetumus un nosaucis tos par nepatiesiem, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Viņa priekšvēlēšanu kampaņas biroja komunikācijas daļas vadītāja Keita Bedingfīlda (Kate Bedingfield) komentējusi Rīdas intervijā pausto un norādījusi, ka sievietēm ir jāspēj nākt atklātībā un izplatīt informāciju bez bailēm no atmaksas vai personiska kaitējuma.

«Tajā pašā laikā mēs nekad nedrīkstam upurēt patiesību.

Un patiesība ir tāda, ka šie apgalvojumi ir nepatiesi un ka materiāls, kas ir uzrādīts, lai tos pamatotu, analizēts vēl vairāk pierāda to nepatiesumu,» sacījusi Bedingfīlda, kā viņas teikto citē britu raidorganizācija BBC.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas