«Sievietes uniformā!» – Igaunijā sāk kampaņu, aicinot sievietes militārajā dienestā

Igaunijā šonedēļ sākta kampaņa, lai jauniesaucamo rindām dienēšanai valsts Aizsardzības spēkos piesaistītu vairāk sieviešu. Šobrīd aktīvajā dienestā sieviešu ir aptuveni desmit procenti, vēsta Igaunijas raidorganizācija ERR.

Kampaņā, kas sākta šonedēļ, iesaistījies arī Igaunijas aizsardzības ministrs Kalle Lānets (Kalle Laanet). Viņš norādījis, ka, lai arī sieviešu īpatsvars valsts militārajās organizācijās katru gadu aug, taču sievietes Igaunijas Aizsardzības spēku aktīvajā dienestā veido tikai aptuveni desmit procentus no personāla kopēja apjoma.

Kampaņai, kas tiek īstenota interneta vidē un sociālajos medijos, mērķis ir informēt jaunietes vecumā no 15 līdz 26 gadiem. Kā viena no dienesta priekšrocībām tiek minēts atalgojums, kas vidējai militārpersonai Igaunijā tiek turēts līmenī, kas par 30% pārsniedz vidējo algu.

Lasiet arī: AM skaidro, kādēļ karavīriem būs obligāta vakcīna pret Covid-19

«Gan vīriešiem, gan sievietēm iesaukuma dienestā ir vienādas iespējas parādīt savas stiprās puses un spējas, un pēcāk pievienoties aktīvajam dienestam,» skaidrojis ministrs.

«Tomēr nacionālās aizsardzības jomu joprojām apvij daudzi maldinoši mīti un informācijas trūkums, tādēļ daudzas sievietes pat neapsver šo kā iespējamu karjeras virzienu,» tā kampaņas nepieciešamību pamatojis Lātnets, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas