bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 29.01.2020 | Vārda dienas: Aivars, Bille, Valērijs
LatviaLatvija

SIF padomē saplēšas par NVO atbalsta prioritātēm

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Inese Siliņa, Sabiedrības integrācijas fonds, Nevalstisko organizāciju fonds, Imants Parādnieks, Stratēģiskās plānošanas komiteja

Lai arī Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) padomē puses ir sastrīdējušās par Nevalstisko organizāciju (NVO) fonda prioritātēm, konkursu, lai NVO varētu sākt apgūt tām atvēlētos līdzekļus, varētu izdoties izsludināt vēl šogad, pieļāva Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) padomes loceklis, Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) pārstāvis fondā Imants Parādnieks (VT–TB/LNNK).

10.decembra SIF padomes sēdē neapstiprināja Latvijas valsts budžeta finansētās programmas NVO fonda Stratēģiskās plānošanas komitejas (SPK) izvirzītās prioritātes 2020.gadam. Prioritāšu saskaņošana ar padomi ļautu virzīt tās tālākai saskaņošanai ar NVO un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomi un Nacionālās identitātes, pilsoniskās sabiedrības un integrācijas politikas pamatnostādņu (NIPSIPP) īstenošanas padomi.

Parādnieks skaidroja, ka starp padomes locekļiem notikusi viedokļu sadursme par to, uz kādu plānošanas dokumentu pamata būtu jāīsteno NVO fonda prioritārie virzieni.

«SPK piedāvājumā nebija atsauces ne uz vienu plānošanas dokumentu, uz kuru pamata varētu vērtēt rezultatīvos rādītājus, kā NVO deleģētie uzdevumi ir izpildīti. Ir lietu kārtība, kas valsts pārvaldē ir loģiska un likumiska,» sacīja Parādnieks.

Savukārt SIF padomes locekle, biedrības Kurzemes NVO atbalsta centrs vadītāja Inese Siliņa norādīja, ka SPK nav jāiesniedz SIF padomei atsauces nedz uz plānošanas dokumentiem, nedz arī jāizvērtē rezultatīvie rādītāji. «SPK nosaka prioritāros virzienus, programmu veidus un finansējuma sadalījumu. Tālāk to salāgo SIF sekretariāts. Turklāt SPK var strādāt tikai tad, ja ir juridisks NVO fonda pamats un spēkā esoši plānošanas dokumenti, proti, NVO fonda koncepcija un pagarinātās NIPSIPP 2019.–2020.gadam,» skaidroja Siliņa.

Padomes sēdē Siliņa aicināja padomi balsot par SPK izvirzītajām NVO fonda darbības prioritātēm, tomēr padomes priekšsēdētājs, kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL–TB/LNNK) esot rosinājis balsot par NVO fonda prioritātēm, kas tiek īstenotas un saskaņotas ar NIPSIPP. Seši no astoņiem klātesošajiem padomes locekļiem nobalsoja par, nesasniedzot kvorumu.

Tad sekoja piedāvājums sasaistīt NVO fonda prioritātes ar NIPSIPP un SIF konceptuālajiem darbības virzieniem. Par šādu piedāvājumu nobalsoja Puntulis un Parādnieks. «Pārējai padomei, ja neskaita Parādnieku un Puntuli, šādas pieejas piedāvājums bija pārsteigums. Lai NVO fonda konkursa izsludināšanu varētu virzīt uz priekšu, padomei bija jāapstiprina fonda prioritārie darbības virzieni, ko ieteica SPK. Visa padome, ieskaitot Puntuli un Parādnieku, piekrita SPK piedāvātajiem darbības virzieniem. Mēs bijām gatavi par tiem balsot,» sacīja Siliņa.

Siliņa norādīja, ka kultūras ministra piedāvājums sasaistīt NVO fonda prioritāros virzienus ar neesošajiem SIF stratēģijas virzieniem, pārējai padomei bija nepieņemams, jo sēdes darba kārtībā pieņēma lēmumu, ka par to, kādi būs SIF stratēģijas virzieni, padome izstrādās kopīgā darba grupā ar SIF sekretariātu janvārī.

«Ja padome būtu piekritusi šādam balsojumam, tad nebūtu skaidrs, kāds būtu bijis NVO fonda nolikums un pastāv risks, ka NVO sektoram būs sašaurināts aktivitāšu ietvars, kurā tās varēs iesniegt projektus 1,2 miljonu eiro vērtajā NVO fondā. Tās varētu tikt noreducētas uz SIF stratēģijā minētajiem darbības virzieniem. Pēc būtības NVO fondā atbalstītajām aktivitātēm ir jābūt pārjomu un pārministriju, un jāatbalsta pasākumi jebkurā sektorā, kas ir vērstas uz pilsoniskās sabiedrības aktivitātes veicināšanu un atbalstu,» sacīja Siliņa.

Savukārt Parādnieks skaidroja, ka pilsoniskās sabiedrības stiprināšanas prioritātēm ir jābūt saturiski skaidri iezīmētām un būtu loģiski, ka to pamats būtu virzieni, kuros darbojas SIF. «Tieši tāpēc bija piedāvājums apstiprināt SIF konceptuālos darbības virzienus, jo tas ir vienīgais pamats, kas dod mums ietvaru, uz kura bāzes veidot NVO fonda nolikumu ar četriem prioritārajiem virzieniem,» skaidroja politiķis.

Savukārt Siliņa norāda, ka SPK sniedza SIF padomei saturiskos prioritāšu virzienus, kuri ir iekļauti arī NVO fonda koncepcijā.

«Sēdes laikā SIF sekretariāta darbiniece, arī SPK locekle piegāja individuāli pie Parādnieka, lai iepazīstinātu ar NVO fonda prioritāro darbības virzienos iekļautajiem konkrēto aktivitāšu aprakstiem. Tomēr viņš nepievērsa tam uzmanību,» sacīja Siliņa.

Kariņa (JV) padomnieks pauda cerību, ka līdz 18.decembrim, kad notiks Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes sēde, kas ir viena no institūcijām, ar kuru jāsaskaņo prioritārie virzieni, būs panākta skaidrība par NVO fonda nolikumu. Lai nekavētu fonda konkursa izsludināšanu, politiķis sēdē aicināja padomes locekļus šo jautājumu izskatīt un arī apstiprināt elektroniskā veidā.

«Esmu pārliecināts, ka tuvākajā laikā mēs nonāksim pie pozitīva gala lēmuma – NVO fonda nolikumu apstiprinās un konkursu izsludinās,» sacīja politiķis, paužot pārliecību, ka konkursu izsludinās jau šogad.

Savukārt Siliņa norādīja, ka līdz ar prioritāro virzienu nesaskaņošanu padomē, NVO fonda virzība ir apturēta uz nezināmu laiku un nākamās darbības ir atkarīgs no kultūras ministra, jo viņš sasauc SIF padomes sēdes, sagatavo dienas kārtības jautājumus un arī vada sēdi.

«Ņemot vērā, ka tuvojas gada nogale, pastāv vairāki scenāriji. Viens scenārijs, ka Puntulis ierosinās rakstiskā procedūrā saskaņot SPK izvirzītos četrus prioritāros virzienus un neliks klāt nekādus papildu nosacījumus, lai varētu tos tālāk virzīt saskaņošanai padomēs. Spraigās debates, kas notika sēdē, kur pēc vairākkārtējiem maniem aicinājumiem ļaut virzīt tālāk uz divām padomes sēdēm četrus prioritāros virzienus, ministrs nepiekrita. Neesmu pārliecināta, ka viņš to būs gatavs darīt rakstiskā saskaņošanas veidā,» norādīja Siliņa.

Viņa akcentēja, ka padomes sēdē Puntulis nebija gatavs virzīt uz NIPSIPP īstenošanas uzraudzības padomi un Memoranda padomi SPK sagatavotos virzienus, kas bija minimums, lai turpinātu darbu pie NVO fonda konkursa izsludināšanas. «Šobrīd visas kārtis ir Kultūras ministrijas pārziņā, kā viņi rīkosies, lai nākamgad varētu izsludināt pilsoniskajai sabiedrībai tik būtiskā fonda konkursu,» norādīja Siliņa.


Pievienot komentāru

  1. Anonīms teica:

    Vienkāršāk runājot bezjēdzīgā bezdarbnieku reģistrācijas iestāde.

ES sarunas par nākotnes sakariem ar Lielbritāniju sāks martā

Eiropas Savienība (ES) martā, nevis februārī iesaistīsies saspringtās un apjomīgās sarunas ar Lielbritāniju par pušu nākotnes sakariem, tā noskaidrojis portāls The Guardian.

TM piedāvā VDD izvietot ēkā, kuru jau šobrīd būvē ministrijas vajadzībām

TM nosūtījusi vēstuli premjerministram, informējot par iespējamu alternatīvu risinājumu jaunai VDD ēkai, proti, dienestu izvietot ēkā, kura jau šobrīd tiek būvēta ministrijas iestāžu vajadzībām.

Ekonomikas ministram pagaidām nav plānu nodokļu «zaļināšanai»

Patlaban nav izstrādāts konkrēts plāns, kā ar nodokļu palīdzību veicināt valsts mērķus attiecībā uz klimatneitralitāti, atzinis ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

Valdība: Klimata un enerģētikas plāns līdz 2030.gadam ir solis ceļā uz klimatneitraliti

Ministru kabinetā atbalstītais Nacionālais enerģētikas un klimata plāns līdz 2030.gadam ir starpposms ceļā uz klimatneitraliti 2050.gadā, atzinuši ministri.

Aviācijas milzis Airbus izlīgst kukuļošanas izmeklēšanās trīs valstīs

Pasaulē vadošais lidmašīnu ražotājs, vairāku Eiropas valstu kopuzņēmums Airbus ir piekritis izlīgumam kukuļošanas izmeklēšanās, ko pret uzņēmumu ierosinājušas Francijas, Lielbritānijas un ASV iestādes.

Garkalnes mērs Bauze-Krastiņš atkāpjas no amata veselības stāvokļa dēļ

Garkalnes novada dome priekšsēdētājs Mārtiņš Gunārs Bauze-Krastiņš nolēmis atstāt domes vadītāja posteni veselības stāvokļa dēļ.

Dienesti apliecina gatavību jaunā koronavīrusa iespējamai ienākšanai Latvijā

Latvijas atbildīgie dienesti apliecināja, ka seko līdzi slimības izplatībai pasaulē un veikuši priekšdarbus, lai spētu kontrolēt tās iespējamu ienākšanu Latvijā.

Latvijā būvniecības izmaksas decembrī augušas 2,8% apmērā

Strādnieku darba samaksa palielinājās par 8,6%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 1,7%, bet būvmateriālu cenas – par 1,1%.

Igaunijā novēro krievu vārdu popularitātes kritumu iecienītāko bērnu vārdu topos

Igaunijā jaunie vecāki retāk izvēlas dot krievu valodas personvārdus, par ko liecina šo vārdu maza klātbūtne populārāko bērnu vārdu sarakstos 2019.gadā, salīdzinot iepriekšējo gadu tendencēm, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Valdība nosaka termiņu Rīgas un Ventspils ostu valžu locekļiem – pieci gadi

Valdība pieņēmusi grozījumus Rīgas un Ventspils ostu pārvalžu nolikumos, nosakot ostu valdes locekļa amata termiņu līdz pieciem gadiem.

Latvijas dzelzceļam nebūs valstij dividendēs jāizmaksā 3,5 miljoni eiro

VAS Latvijas dzelzceļš nebūs valstij dividendēs jāizmaksā 3,5 miljonus eiro, tos novirzot LDz infrastruktūras attīstībai un atjaunošanai, otrdien, 28.janvārī, lēmis Ministru kabinets.

Kratīšana ABLV Bankā saistīta ar 50 miljonu eiro atmazgāšanu

Kratīšanas ABLV Bank saistītas ar vismaz 50 miljonu eiro atmazgāšanu no 2015. līdz 2018.gadam, informē prokuratūrā.

Foto: Levits piedalās Aušvicas atbrīvošanas 75.gadadienas atceres pasākumos Polijā

«Latvija konsekventi nosoda jebkādas totalitārisma izpausmes, noziegumus pret cilvēci, kā arī II Pasaules kara laikā pastrādātos kara noziegumus.»

Valmiermuižas alus darītavas apgrozījums pieaudzis par 6,2%

Aizvadītajā gadā Valmiermuižas alus darītavas apgrozījums pieaudzis par 6,2%, no 5,36 miljoniem eiro pieaugot līdz 5,7 miljoniem eiro.

KNAB veic kratīšanu likvidējamā ABLV Bank

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki otrdien, 28.janvārī, veikuši procesuālās darbības likvidējamajā ABLV Bank.

Swedbank peļņa Latvijā pērn samazinājusies par miljonu

Aizvadītajā gadā Swedbank peļņa Latvijā samazinājusies par miljonu eiro un sasniegusi 108 miljonus eiro, informē bankā.

Nausēda Aušvicā: Lai nepieļautu sabiedrības sanaidošanu, jāatklāj musinošie spēki

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda, piedaloties Aušvicas koncentrācijas nometnes atbrīvošanas gadadienā, sacījis, ka, lai nepieļautu jaunus noziegumus pret cilvēci, «mums ir jāidentificē spēki, kuri musina uz naidu».

Delna: Latvijai nesekmējas ar korupcijas apkarošanu

Latvija jau vairākus gadus stagnē Globālās pretkorupcijas koalīcijas Transparency International veidotajā Korupcijas uztveres indeksā, jo mūsu valstij nesekmējas ar korupcijas apkarošanu, tā Delna direktore Liene Gātere.

Etiopija gatava noslēgt konvenciju ar Latviju par nodokļu dubultās uzlikšanas novēršanu

Etiopija ir paudusi gatavību drīzumā ar Latviju noslēgt konvenciju par nodokļu dubultās uzlikšanas un nemaksāšanas novēršanu, informē Ārlietu ministrijā.

Ķirsis: Šim Rīgas domes sastāvam nevajadzētu pieņemt pašvaldības budžetu 2020.gadam

Ņemot vērā pār pašreizējo Rīgas domes sastāvu krītošo «korupcijas ēnu» un tās pieļautās neizdarības, šim sasaukumam nevajadzētu pieņemt pašvaldības budžetu 2020.gadam, tā Rīgas domes opozīcijas deputāts Vilnis Ķirsis.

Afganistānā avarējusī ir ASV militārā lidmašīna

Afganistānas austrumos avarējušais lidaparāt ir ASV militārā lidmašīna, nevis pasažieru lidmašīna, kā sākotnēji ziņojušas afgāņu varasiestādes. Avārijas faktu apstiprinājuši ASV spēki un NATO. Pagaidām nav informācijas par iespējamiem upuriem.

Autoceļi vietām apledo Kurzemē, Zemgalē un Latgalē

Apledojums 28.janvāra rītā vietām Kurzemē, Zemgalē un Latgalē apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

Pūce kritizē Ķekavas novada domes rīcību, ārkārtas sēdi organizējot nakts vidū

Sasaucos domes ārkārtas sēdi krietni pēc darba laika beigām, Ķekavas novada pašvaldība nav ievērojusi labas pārvaldības praksi, vērtē vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce.

Olainfarm: Olmafarm dezinformē sabiedrību par it kā notikušu akcionāru sapulci

AS Olainfarm lielākais akcionārs SIA Olmafarm, izplatot informāciju par it kā notikušu akcionāru sapulci un izmaiņām Olainfarm padomē un valdē, ir dezinformējis sabiedrību.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!