bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 20.01.2020 | Vārda dienas: Aļģirds, Aļģis, Oļģerts, Orests
LatviaLatvija

SIF padomē saplēšas par NVO atbalsta prioritātēm

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Inese Siliņa, Sabiedrības integrācijas fonds, Nevalstisko organizāciju fonds, Imants Parādnieks, Stratēģiskās plānošanas komiteja

Lai arī Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) padomē puses ir sastrīdējušās par Nevalstisko organizāciju (NVO) fonda prioritātēm, konkursu, lai NVO varētu sākt apgūt tām atvēlētos līdzekļus, varētu izdoties izsludināt vēl šogad, pieļāva Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) padomes loceklis, Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) pārstāvis fondā Imants Parādnieks (VT–TB/LNNK).

10.decembra SIF padomes sēdē neapstiprināja Latvijas valsts budžeta finansētās programmas NVO fonda Stratēģiskās plānošanas komitejas (SPK) izvirzītās prioritātes 2020.gadam. Prioritāšu saskaņošana ar padomi ļautu virzīt tās tālākai saskaņošanai ar NVO un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomi un Nacionālās identitātes, pilsoniskās sabiedrības un integrācijas politikas pamatnostādņu (NIPSIPP) īstenošanas padomi.

Parādnieks skaidroja, ka starp padomes locekļiem notikusi viedokļu sadursme par to, uz kādu plānošanas dokumentu pamata būtu jāīsteno NVO fonda prioritārie virzieni.

«SPK piedāvājumā nebija atsauces ne uz vienu plānošanas dokumentu, uz kuru pamata varētu vērtēt rezultatīvos rādītājus, kā NVO deleģētie uzdevumi ir izpildīti. Ir lietu kārtība, kas valsts pārvaldē ir loģiska un likumiska,» sacīja Parādnieks.

Savukārt SIF padomes locekle, biedrības Kurzemes NVO atbalsta centrs vadītāja Inese Siliņa norādīja, ka SPK nav jāiesniedz SIF padomei atsauces nedz uz plānošanas dokumentiem, nedz arī jāizvērtē rezultatīvie rādītāji. «SPK nosaka prioritāros virzienus, programmu veidus un finansējuma sadalījumu. Tālāk to salāgo SIF sekretariāts. Turklāt SPK var strādāt tikai tad, ja ir juridisks NVO fonda pamats un spēkā esoši plānošanas dokumenti, proti, NVO fonda koncepcija un pagarinātās NIPSIPP 2019.–2020.gadam,» skaidroja Siliņa.

Padomes sēdē Siliņa aicināja padomi balsot par SPK izvirzītajām NVO fonda darbības prioritātēm, tomēr padomes priekšsēdētājs, kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL–TB/LNNK) esot rosinājis balsot par NVO fonda prioritātēm, kas tiek īstenotas un saskaņotas ar NIPSIPP. Seši no astoņiem klātesošajiem padomes locekļiem nobalsoja par, nesasniedzot kvorumu.

Tad sekoja piedāvājums sasaistīt NVO fonda prioritātes ar NIPSIPP un SIF konceptuālajiem darbības virzieniem. Par šādu piedāvājumu nobalsoja Puntulis un Parādnieks. «Pārējai padomei, ja neskaita Parādnieku un Puntuli, šādas pieejas piedāvājums bija pārsteigums. Lai NVO fonda konkursa izsludināšanu varētu virzīt uz priekšu, padomei bija jāapstiprina fonda prioritārie darbības virzieni, ko ieteica SPK. Visa padome, ieskaitot Puntuli un Parādnieku, piekrita SPK piedāvātajiem darbības virzieniem. Mēs bijām gatavi par tiem balsot,» sacīja Siliņa.

Siliņa norādīja, ka kultūras ministra piedāvājums sasaistīt NVO fonda prioritāros virzienus ar neesošajiem SIF stratēģijas virzieniem, pārējai padomei bija nepieņemams, jo sēdes darba kārtībā pieņēma lēmumu, ka par to, kādi būs SIF stratēģijas virzieni, padome izstrādās kopīgā darba grupā ar SIF sekretariātu janvārī.

«Ja padome būtu piekritusi šādam balsojumam, tad nebūtu skaidrs, kāds būtu bijis NVO fonda nolikums un pastāv risks, ka NVO sektoram būs sašaurināts aktivitāšu ietvars, kurā tās varēs iesniegt projektus 1,2 miljonu eiro vērtajā NVO fondā. Tās varētu tikt noreducētas uz SIF stratēģijā minētajiem darbības virzieniem. Pēc būtības NVO fondā atbalstītajām aktivitātēm ir jābūt pārjomu un pārministriju, un jāatbalsta pasākumi jebkurā sektorā, kas ir vērstas uz pilsoniskās sabiedrības aktivitātes veicināšanu un atbalstu,» sacīja Siliņa.

Savukārt Parādnieks skaidroja, ka pilsoniskās sabiedrības stiprināšanas prioritātēm ir jābūt saturiski skaidri iezīmētām un būtu loģiski, ka to pamats būtu virzieni, kuros darbojas SIF. «Tieši tāpēc bija piedāvājums apstiprināt SIF konceptuālos darbības virzienus, jo tas ir vienīgais pamats, kas dod mums ietvaru, uz kura bāzes veidot NVO fonda nolikumu ar četriem prioritārajiem virzieniem,» skaidroja politiķis.

Savukārt Siliņa norāda, ka SPK sniedza SIF padomei saturiskos prioritāšu virzienus, kuri ir iekļauti arī NVO fonda koncepcijā.

«Sēdes laikā SIF sekretariāta darbiniece, arī SPK locekle piegāja individuāli pie Parādnieka, lai iepazīstinātu ar NVO fonda prioritāro darbības virzienos iekļautajiem konkrēto aktivitāšu aprakstiem. Tomēr viņš nepievērsa tam uzmanību,» sacīja Siliņa.

Kariņa (JV) padomnieks pauda cerību, ka līdz 18.decembrim, kad notiks Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes sēde, kas ir viena no institūcijām, ar kuru jāsaskaņo prioritārie virzieni, būs panākta skaidrība par NVO fonda nolikumu. Lai nekavētu fonda konkursa izsludināšanu, politiķis sēdē aicināja padomes locekļus šo jautājumu izskatīt un arī apstiprināt elektroniskā veidā.

«Esmu pārliecināts, ka tuvākajā laikā mēs nonāksim pie pozitīva gala lēmuma – NVO fonda nolikumu apstiprinās un konkursu izsludinās,» sacīja politiķis, paužot pārliecību, ka konkursu izsludinās jau šogad.

Savukārt Siliņa norādīja, ka līdz ar prioritāro virzienu nesaskaņošanu padomē, NVO fonda virzība ir apturēta uz nezināmu laiku un nākamās darbības ir atkarīgs no kultūras ministra, jo viņš sasauc SIF padomes sēdes, sagatavo dienas kārtības jautājumus un arī vada sēdi.

«Ņemot vērā, ka tuvojas gada nogale, pastāv vairāki scenāriji. Viens scenārijs, ka Puntulis ierosinās rakstiskā procedūrā saskaņot SPK izvirzītos četrus prioritāros virzienus un neliks klāt nekādus papildu nosacījumus, lai varētu tos tālāk virzīt saskaņošanai padomēs. Spraigās debates, kas notika sēdē, kur pēc vairākkārtējiem maniem aicinājumiem ļaut virzīt tālāk uz divām padomes sēdēm četrus prioritāros virzienus, ministrs nepiekrita. Neesmu pārliecināta, ka viņš to būs gatavs darīt rakstiskā saskaņošanas veidā,» norādīja Siliņa.

Viņa akcentēja, ka padomes sēdē Puntulis nebija gatavs virzīt uz NIPSIPP īstenošanas uzraudzības padomi un Memoranda padomi SPK sagatavotos virzienus, kas bija minimums, lai turpinātu darbu pie NVO fonda konkursa izsludināšanas. «Šobrīd visas kārtis ir Kultūras ministrijas pārziņā, kā viņi rīkosies, lai nākamgad varētu izsludināt pilsoniskajai sabiedrībai tik būtiskā fonda konkursu,» norādīja Siliņa.


Pievienot komentāru

  1. Anonīms teica:

    Vienkāršāk runājot bezjēdzīgā bezdarbnieku reģistrācijas iestāde.

Lietuvā novēro jaunuzņēmumu pieplūdumu no valstīm ārpus ES

Lietuvā 2019.gadā uzskaitīts divkārt vairāk ārvalstu jaunuzņēmumu, kuri izmantojuši īpašu vīzu programmu, kas ļauj iegūt uzturēšanās atļauju, ja tiek izpildītas konkrētas konkrētu kapitāla vai nodarbinātības prasības.

Saskaņa aizvien gatava cīnīties par Burova atstādināšanu no Rīgas mēra amata

Saskaņas frakcija joprojām ir noskaņota censties panākt Oļega Burova atbrīvošanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata, atzina Saskaņas frakcijas vadītājs Maksims Tolstojs.

ANO: Valstis nedrīkst klimata bēgļus sūtīt mājās

Valstīm ir nelikumīgi sūtīt cilvēkus atpakaļ viņu dzimteni, ja tajā šo cilvēku dzīvības var apdraudēt klimata izmaiņas, tā ANO Cilvēktiesību komiteja secinājusi lietā par kāda applūstošas Okeānijas salu valsts pilsoņa lūgumu Jaunzēlandei dot viņam patvērumu.

Nemiro: Rebenoks ir viens no Latvenergo padomes locekļu konkursā uzvarējušajiem

Lēmumu par jauno AS Latvenergo padomi, kurā plānots iekļaut arī ekonomikas ministra Ralfa Nemiro padomnieku Pāvelu Rebenoku, varētu pieņemt nākamais Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs, sacīja Nemiro.

Konstatēto biļešu tirdzniecības pārkāpumu skaits pieaudzis par 10%

Salīdzinājumā ar 2018.gadu, pērn konstatēto biļešu tirdzniecības pārkāpumu skaits pieaudzis par 10%, informē SIA Autotransporta direkcija.

Dzelzceļa kravu pārvadājumu apmērs pērn Latvijā sarucis par 15,8%

Dzelzceļa kravu pārvadājumu apmērs pagājušajā gadā Latvijā samazinājies par 15,8% salīdzinājumā ar 2018.gadu un bija 41,492 miljoni tonnu.

Pēdējo piecu gadu laikā maksātnespējas procesu skaits sarucis par 25%

Pēdējo piecu gadu laikā maksātnespējas procesu skaits sarucis par 25%, liecina Lursoft apkopotā informācija.

Kaimiņš aicina KPV LV biedrus kongresā lemt par partijas likvidāciju

KPV LV šobrīd valstij nodara vairāk ļaunumu nekā labuma un vairs nav iespējams to izglābt, tā intervijā Latvijas Radio paudis Artuss Kaimiņš, aicinot partijas biedrus februārī gaidāmajā kongresā balsot par politiskā spēka pašlikvidēšanos.

Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra rotēšana uz CSP atkarīga no atbilstoša atalgojuma

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro iecerējis Ekonomikas ministrijas valsts sekretāru Ēriku Eglīti pārcelt Centrālās statistikas pārvaldes vadītāja amatā, tomēr Eglītis šai rotācijai piekritīs, ja viņam tiks nodrošināts atbilstošs atalgojums.

Pērn Latvijā piedzimuši 18,6 tūkstoši bērnu un noslēgtas 12 913 laulības

Jaundzimušo skaits Latvijā krītas ceturto gadu pēc kārtas. 2019.gadā reģistrēti 18 589 bērni, kas ir par 725 mazāk nekā 2018.gadā.

Igaunijā krītas ražotāju cenu indekss

Igaunijā rūpnieciskās produkcijas ražotāju cenu indekss 2019.gada gaitā sarucis par 1,2%, visstraujāk – enerģētikā, tā liecina kaimiņvalsts oficiālā statistika.

LTV: Kopš Rīgas strūklaku apkopes uzticēšanas privātuzņēmējam, darbu izmaksas trīskāršojušās

Kopš Rīgas domes Mājokļu un vides departaments Rīgas strūklaku apkopi nodevis privātuzņēmējam, šo darbu izmaksas pieaugušas vairāk nekā trīskārtīgi, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

Igaunijas ministre satraukta par ārvalstnieku imigrācijas apjomu

Igaunijā, 2019.gadā jau piekto gadu pēc kārtas audzis iedzīvotāju skaits, iedzīvotāju lietu ministre Rīna Solmane paudusi satraukumu, ka pieaugumu veido liela ārvalstnieku imigrācija, nevis igauņu atgriešanās dzimtenē.

Šajā sezonā varētu arī nepienākt īsta ziema

Kalendārā ziema šobrīd ir pusē, un atlikušajā ziemas daļā vēl ir iespējams kāds sala un sniega periods, bet pēc šī brīža prognozēm ilgstošāks periods ar stabiliem ziemas laikapstākļiem nav gaidāms.

Par ZZS un No sirds Latvijai nelikumīgu finansēšanu Krūmiņam un Raitumam piemēro naudassodus

Uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš un viņam pietuvinātais finanšu konsultants Jorens Raitums pagājušā gada nogalē piekrituši samaksāt turpat 100 000 eiro sodu par to, ka caur trešajām personām pirms vēlēšanām vāca naudu ZSS un partijai No sirds Latvijai.

Britu princis Harijs atkāpjas no karaļnama pienākumiem

Lielbritānijas princis Harijs ir paziņojis par savu un dzīvesbiedres Meganas atkāpšanos no karaļnama pienākumu pildīšanas, jo vēlējies turpmāk pienākumus veikt bez valsts finansējuma, taču tas izrādījies neiespējami.

Raidījums: Nemiro vēlas atbrīvoties no valsts sekretāra, kurš iebildis pret amata piešķiršanu Rebenokam

Īsi pirms būtiskām izmaiņām AS Latvenergo padomē un valdē amatu varētu zaudēt uzņēmuma pašreizējais pārraugs – Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis, kurš iebildis pret amatu piešķiršanu Pāvelam Rebenokam.

Lībijas miera sarunās Berlīnē cenšas panākt ārvalstu neiejaušanos karā

Berlīnē aizvadīta Lībijas miera konference ar mērķi panākt mieru un ārvalstu militārās iejaukšanās izbeigšanu, lai nepieļautu gadiem ilgā kara vēršanos plašumā.

Degot dārza mājai, gājuši bojā divi cilvēki

Ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rīgā, kur no attāluma meža pusē bija pamanītas liesmas. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg dārza māja pilnā 25 kvadrātmetru platībā.

Nacionāļi aicinās noteikt, ka priekšvēlēšanu aģitācija norit tikai valsts valodā

Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK koalīcijas Sadarbības sanāksmes sēdē aicinās izskatīt grozījumus Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā, kas noteiktu, ka priekšvēlēšanu aģitācija var būt tikai valsts valodā.

Gaidāmi mainīgi laikapstākļi, atsevišķās naktīs – neliels sals

Šajā nedēļā laikapstākļi būs mainīgi – mākoņi mīsies ar sauli, pa laikam gaidāmi nokrišņi un bieži pūtīs brāzmains vējš.

Nedēļa Lietuvā. Publicē iesaukuma sarakstus, policija meklē bērna nolaupītāju, cietumsods Krievijas spiegam paliek

Lietuvā aizvadītās nedēļas svarīgākie notikumi ziņas bija policijas rīcība iespējama bērna nolaupītāja atrašanai, obligātā dienesta jauniesaucamo saraksta publicēšana, septiņu gadu soda saglabāšana Krievijas spiegam un Baltkrievijas vēršanās ar lūgumu pēc naftas Lietuvā.

BNN nedēļas apkopojums: Lielā atlaišana LDz. KNAB «pakrata ar pirkstu» ZZS. Ķuzis atkāpjas

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmas kā Lielā atlaišana, Pakratīt ar pirkstu, Aiziešana, Reakcija, Dumpis, Graustu krīze, Pierobežas alkohols un Dzimstības pieaugums.

FKTK nosaka izņēmumus, kuros bankas drīkst apkalpot sankcionēto Lembergu

FKTK noteikusi gadījumus, kuros Latvijas finanšu tirgus dalībnieki drīkst apkalpot ASV sankcijām pakļauto Aivaru Lembergu un trīs ar viņu saistītās organizācijas.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!