SIF padomes priekšsēdētāju un viņa vietnieku ievēlēs atklātās vēlēšanās

Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) nolikumā tiks iekļautas izmaiņas, kas paredzēs, ka padomes priekšsēdētāju un viņa vietnieku ievēlēs atklātās vēlēšanās, norāda SIF sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Zariņa-Zviedre.

Jaunais nolikums varētu tapt nākamā gada sākumā, un padome vēlētos jau nākamā gada pirmajā ceturksnī to pieņemt. «Viss atkarīgs no tā, cik raiti notiks diskusijas par dažādiem punktiem,» pauda Zariņa-Zviedre.

SIF padome 4.oktobra sēdē atbalstīja četrus projektus programmā Latviešu valodas apguve reemigrantiem un viņu ģimenes locekļiem. Programmas mērķis ir nodrošināt latviešu valodas apguves pieejamību tiem reemigrantiem un viņu ģimenes locekļiem, kuri Latvijā atgriežas vai pārceļas uz pastāvīgu dzīvi pēc ilgāka ārpus tās robežām nodzīvota laika un kuriem latviešu valoda nav pirmā vai dzimtā valoda.

Programma nodrošina iespēju reemigrantiem un viņu ģimenes locekļiem apgūt latviešu valodu līdz augstākā līmeņa pakāpei (C1).

Lasiet arī: Otrajā piegājienā Puntulis kļūst par SIF padomes priekšsēdētāju

Valts budžeta programmas konkurss noslēdzās 5.septembrī un tika saņemti pieci projektu iesniegumi no kuriem padome atbalstīja četrus. Atbalstīts tika SIA Mensarius projekts par latviešu valodas kursiem reemigrantiem, piešķirot 19 584 eiro, tāpat tika atbalstīts Ventspils Augstskolas projekts par latviešu valodas apguvi Ventspils reģiona reemigrantiem un viņu ģimenes locekļiem 7 020 eiro vērtībā.

Padome lēma atbalstīt arī SIA Polyglot projektu par latviešu valodas apguvi reemigrantiem un viņu ģimenes locekļiem, piešķirot 13 527,80 eiro un Biedrības Inovāciju atbalsta centrs projektu Latviešu valoda reemigrantiem, piešķirot 19 546,12 eiro.

Zariņa-Zviedre stāstīja, ka programmas darbosies trīs gadu periodā un kopējais programmas ietvaros 2019. – 2021.gada periodā pieejamais finansējums ir 97 920 eiro. «Tā kā ir bijis neliels pieteikto projektu skaits, par atlikušo summu tiks izsludināts konkurss cerībā, ka būs aktīvas organizācijas un kāds vēl nolems piedalīties,» skaidroja speciāliste.

Vaicāta, vai programmu veikšana tiek uzraudzīta, Zariņa-Zviedre skaidroja, ka visa procesa un programmas īstenošanas gaitai līdzi seko SIF projektu vadītāji. Viņi seko uzrauga, lai programmas atbilst sākotnēji izvirzītajiem rezultatīvajiem rādītājiem, lai nerodas interešu konflikti un regulāri tiktu iesniegtas atskaites.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas