Silto vasaras nakšu burvība turpināsies arī šonedēļ; gaidāms arī mazliet nokrišņu

Jūnija pēdējās dienās nokrišņi vēl saglabāsies – vietām veidosies gubu lietusmākoņi, kas nesīs lietusgāzes, dažviet arī kopā ar pērkonu. Jūlija sākumā nokrišņu daudzums samazināsies, savukārt nedēļas nogalē tiek prognozēti jauni intensīvi nokrišņi, kas skars valsts lielāko daļu, prognozē Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) sinoptiķi. 

Jūnijā izskaņā pāri Latvijas austrumiem ziemeļu virzienā virzīsies ciklons, tomēr saglabāsies silts laiks un pūtīs galvenokārt lēns rietumu puses vējš. Saule mīsies ar mākoņiem, kas nākamās nedēļas sākumā daļā teritorijas nesīs lietu, vietām arī stipras pērkona lietusgāzes, un negaisa laikā gaidāmas vēja brāzmas līdz 15–17 m/s.

Tomēr naktīs līs vien lokāli, un otrdien, 29.jūnijā, nokrišņu jau kļūs mazāk.

Naktīs, galvenokārt Kurzemē, veidosies migla un gaisa temperatūra nebūs zemāka par +12…+18 grādiem (pēc Celsija), savukārt dienas gaišajās stundās tā nav gaidāma augstāka par +19…+26 grādiem. 

Jūlija pirmajās dienās saglabāsies līdzīgi laikapstākļi – termometra stabiņš naktīs pieturēsies pie +13…+19 grādiem, bet dienās pakāpsies līdz +20…+26 grādu atzīmei.

Nokrišņi gaidāmi galvenokārt valsts austrumu daļā. Tomēr, pēc šī brīža prognozēm, pastiprināsies ciklona ietekme no dienvidiem, vējš iegriezīsies no ziemeļiem, ziemeļaustrumiem, un nedēļas izskaņā nokrišņu zona šķērsos arī Latvijas rietumu daļu, gaidāmi pērkona negaisi, kas dažviet būs ar stiprām lietusgāzēm, iespējama arī krusa.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas