Siltumenerģijas tarifs Ādažu novada Kadagā varētu teju četrkāršoties

Siltumenerģijas tarifs Ādažu novada Kadagā varētu teju četrkāršoties, liecina informācija pašvaldības mājaslapā.

SIA Balteneko Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai iesniedzis katlu mājas Kadagā, Elīzes ielā 10, siltumenerģijas ražošanas tarifa projektu.

Aprēķināts, ka nākamā gada sākumā siltumenerģijas tarifs katlu mājai Kadagā varētu pieaugt no 34,13 eiro ar megavatstundu līdz 133,02 eiro par megavatstundu.

Balteneko iecerētās tarifa izmaiņas skaidro ar izmaksu pieaugumu, salīdzinot ar 2007.gadā apstiprināto tarifu, akcīzes nodokļa ieviešanu, dabas resursu nodokļa likmes pieaugumu, koģenerācijas stacijas darbības pārtraukšanu. 

Jaunais tarifs varētu stāties spēkā ar 2022.gada 1.februāri.

Ādažu novada domē 7.decembrī notiks Tautsaimniecības komitejas sēde, uz kuru uzaicināti Balteneko pārstāvji, lai sniegtu plašāku skaidrojumu par plānoto tarifa pieaugumu.

Iepazīties ar tarifu projektā ietverto vispārpieejamo informāciju, kā arī sniegt savus priekšlikumus un ieteikumus par siltumenerģijas ražošanas tarifa projektu lietotājs var SIA Balteneko Gaujas ielā 25A.

Priekšlikumus un ieteikumus par tarifa projektu rakstveidā vai elektroniski var iesniegt SIA Balteneko vai  Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai 20 dienu laikā no paziņojuma publicēšanas.

Kā liecina firmas.lv informācija, Balteneko reģistrēts 1997.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 885 603 eiro. 80% Balteneko kapitāla daļu pieder Latvijā reģistrētam uzņēmumam Biotop, bet patiesais labuma guvējs ir Edgars Vīgants.

Balteneko 2020.gadā strādājis ar 683 962 eiro apgrozījumu un nedaudz vairāk nekā 100 000 eiro zaudējumiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas