Simtiem tūkstoši cilvēku piedalījušies gājienā pret Lukašenko Minskā

Simtiem tūkstoši opozīcijas atbalstītāju svētdien, 16.augustā, sapulcējušies Minskā, protestējot pret Aleksandru Lukašenko.

Sākumā desmitiem tūkstoši protestētāju devās gājienā pa Neatkarības prospektu.

Demonstrantu kolonnas rādīja uzvaras zīmes un turēja ziedus un balonus. Daudzi bija ģērbušies baltā, kas kļuvis par opozīcijas kustības simbolu.

Protestētāji arī nesa 100 metrus garu balti sarkani baltu karogu.

Protestētāji vēlāk sapulcējušies pie stēlas Minska – varoņpilsēta Uzvarētāju prospektā. Pēc dažādu vietējo mediju aplēsēm, sapulcējušies no 200 000 līdz pusmiljonam cilvēku.

Pievakarē daļa protestētāju no stēlas devās uz Neatkarības laukumu pie valdības ēkas, kur iepriekš šodien notika Lukašenko atbalsta mītiņš, kurā viņš arī teica runu.

Kā vēsta portāls Tut.by, Neatkarības laukumā sapulcējies liels skaits cilvēku, desmitiem tūkstoši cilvēku pa Neatkarības prospektu virzījās uz valdības ēku.

Līdzīgi gājieni un protesti svētdien notiek arī citās Baltkrievijas pilsētās.

Lukašenko savā atbalsta mītiņā teica runu, kurā viņš noraidīja iespēju pamest amatu un jaunu vēlēšanu rīkošanu. Mītiņā piedalījās daži tūkstoši cilvēku.

Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās 9.augustā līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,1% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska – 10,1%, taču opozīcija uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti, un vēlēšanās pārliecinoši uzvarējusi Tihanovska.

Galvaspilsētā Minskā kopš svētdienas nerimst protesti pret vēlēšanu viltošanu un prezidentu Lukašenko, kas bieži pārauguši protestētāju sadursmēs ar drošības spēkiem. Protestu gaitā vairāki tūkstoši cilvēku aizturēti, vairāki simti ievainoti. Daudzu uzņēmumu strādnieki pieteikuši streikus.

Šeit foto no iepriekšējiem protestiem:

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas