Sinoptiķi: Nedēļas nogale varētu būt lietaina

Novembra pirmā nedēļa būs silta, sevišķi, ja to salīdzina ar oktobra pēdējo nedēļu. Tomēr ne visas dienas nesīs tik daudz saules, kā tas ir pirmdien, 2.novembrī, dienas vidū Latvijas rietumu un centrālajos rajonos.

Eiropas lielākajā daļā, izņemot ziemeļu rajonus, šobrīd valda ļoti siltas gaisa masas, un pamatā šāda situācija saglabāsies visas šīs nedēļas garumā – būtiskas temperatūras režīma izmaiņas gaidāmas nav. Atsevišķos reģionos starp mākoņiem uzspīd arī saule, kuras ietekmē Latvijā šodien vietām gaiss ir iesilis pat līdz +12…+14 grādiem pēc Celsija, liecina Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Arī otrdien starp mākoņiem uzspīdēs saule, tomēr ne tik plašā teritorijā, bet turpmākajās dienās saule spīdēs vēl mazāk. Līdz pat ceturtdienai būtiski nokrišņi gan Latvijā vēl netiks novēroti, pūtīs lēns līdz mērens vējš. Naktīs sals nav gaidāms, minimālā temperatūra nebūs zemāka par +2…+7 grādiem, bet dienas laikā nedēļas sākumā un pēc tam arī nedēļas nogalē gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +7…+13 grādiem, bet mākoņainākās dienās darba nedēļas vidū un otrajā pusē nebūs siltāk par +5…+10 grādiem.

Nedēļas beigās aizsāksies laika apstākļu izmaiņas, jo jau piektdien no rietumiem Latviju sasniegs pirmā lietus mākoņu zona, plašākas nokrišņu zonas ar intensīvāku un ilgstošāku lietu gaidāmas sestdien un svētdien, turklāt ciklona centrs, kas nesīs šīs nokrišņu zonas, varētu pārvietoties ļoti tuvu Latvijas teritorijai. Tas būs arī viens vēja ātrumu pastiprinošajiem faktoriem – svētdien vēja brāzmas Latvijā varētu sasniegt pat vētras spēku, bet nākamās nedēļas sākumā un vidū ir iespējami vēl stiprāki vēji.

Ref: 102.000.102.11085

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas