Sīrijā apklusina nemierniekus – valstī noslēgts internets

Sīrijas valdība spērusi nozīmīgu soli nemiernieku apklusināšanai, proti, visā valsts teritorijā noslēgta piekļuve internetam, vēsta ārvalstu mediji.

Lai gan neesot droši zināms, ka pie šāda lēmuma vainojams tieši prezidenta Bašara al Asada (Bashar al-Assad) režīms, Amerikas Savienoto Valstu (ASV) vēstnieks Sīrijā Roberts Fords (Robert Ford) atzīmē, ka valdība šādi izrīkojusies arī iepriekš.

Šādas rīcības mērķis esot apklusināt opozīciju, kas internetu izmanto, lai pulcētos uz nemieriem un informētu pārējo pasauli par Sīrijā notiekošo, ziņo CNN.

«Sīrijas valdība uzrauga internetu jau gadiem. Ar Irānas palīdzību tā izseko opozīcijas aktīvistus, lai tos apcietinātu un nogalinātu,» teic Fords.

Viņš piebildis, ka ASV pārstāvji apgādājuši Asada pretiniekus ar tehnoloģijām, kas ļauj piekļūt internetam. Tas esot nepieciešams, lai opozīcija varētu informēt pasauli par Sīrijas pilsoņu karā notiekošo.

Jāatzīmē, ka sacelšanās pret valsts līderi Asadu ilgst jau apmēram 20 mēnešus, kuru laikā kopumā nogalināti 40 000 iedzīvotāju. Turklāt bēgļu gaitās uz kaimiņzemēm bijuši spiesti doties vairāk nekā 380 000 cilvēku.

Ref: 105.105.103.4230

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas