Sīrijā, glābjot Turcijas notriektās lidmašīnas pilotu, kritis krievu kājnieks

Turcijas-Sīrijas robežas Sīrijas pusē krīt notriektā Krievijas kara lidmašīna

Krievijas spēkiem 24.novembrī cenšoties glābt Turcijas notriektās kaujas lidmašīnas apkalpi, Sīrijas ziemeļos kritis arī krievu kājnieks.

Kritušais atradies helikopterā, ko netālu no vietas, kur nokritusi Krievijas kara lidmašīna, sākuši apšaudīt turkmēņu kaujinieki, kuru pozīcijas savukārt iepriekš apšaudījusi notriektā lidmašīna.

Saskaņā ar Krievijas pausto no lidmašīnas katapultējušies abi piloti, no kuriem vienu nošāvuši kaujinieki, ziņo BBC.

Jau vēstīts, ka Turcijas aizsardzības resors uzsver, ka Turcijas F-16 tipa iznīcinātāji Krievijas kara lidmašīnu notriekuši, jo tā pārkāpusi Turcijas gaisa telpu un tās piloti ignorējuši vairākkārtējus brīdinājumus.

Tikmēr Krievija uzsver, ka lidmašīna nav ielidojusi Turcijā un tikusi notriekta virs Sīrijas. Krievijas prezidents Vladimirs Putins incidentu nosaucis par «dūrienu mugurā», un Kremlis pārtraucis militāro sadarbību ar Ankaru.

Paziņots arī, ka uz Vidusjūru tiks nosūtīts ar gaisa aizsardzības sistēmu aprīkots Krievijas jūras spēku kreiseris ar uzdevumu iznīcināt «mērķus, kas radītu potenciālus draudus» Krievijas spēkiem Sīrijā.

Otrdien ārkārtas sanāksmē incidentu apsprieduši NATO valstu vēstnieki, pēc tās organizācija solidarizējusies ar Turciju un tās situācijas vērtējumu, un aicinājusi abas valstis mazināt spriedzi attiecībās.

«Esam vienoti ar Turciju un paužam atbalstu sava NATO sabiedrotā teritorijas nedalāmībai,» pēc sanāksmes paziņojis organizācijas ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs (Jens Stoltenberg).

Ref: 111.111.103.2940

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas