Sīrijā ilgiem kara gadiem rīkos prezidenta vēlēšanas

Sīrijā, ko jau desmit gadus nebeidz plosīt pilsoņu karš, izsludinātas prezidenta vēlēšanas. Tajās uz nākamo septiņu gadu amata termiņu pretendēs līdzšinējais Tuvo Austrumu valsts vadītājs Bašars al Asads, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Damaskā Sīrijas Tautas asamblejas priekšsēdis Hamouda Sabaghs paziņojis, ka valsts pirmās prezidenta vēlēšanas kopš 2014.gada norisināsies 26.maijā. Al Asads, kurš prezidenta amatā atrodas jau kopš 2000.gada, visticamāk, nesaskarsies ar nopietnu politisko konkurenci, kaut arī nav panākta karadarbības izbeigšana un iedzīvotāju ekonomiskās grūtības nemazinās.

Lasiet arī: Dānija atceļ sīriešiem piešķirtas uzturēšanās atļaujas, aicina doties mājās

Iepriekšējās prezidenta vēlēšanās, ko sīriešu opozīcija, ASV un ES atzina par nedemokrātiskām un pretlikumīgām, al Asads saņēma 92% balsu.

Pēc desmit kara gadiem viņa vadītais režīms ar Irānas un Krievijas atbalstu ir spējis noturēties pie varas un atgūt vadošas pozīcijas. Šobrīd al Asada vadītā valdība Tuvo Austrumu un Vidusjūras reģiona valstī, kontrolē vairumu no lielajiem apdzīvotības centriem.

Pa kara gadiem no 21 miljona Sīrijas iedzīvotāju 2010.gadā puse ir devušies bēgļu gaitās, bet kaujās nonāvēti ir vairāk nekā 570 000, vēsta BBC un nevalstiskā organizācija Sīrijas Cilvēktiesību observatorija.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas