Sīrijā kurdi vienojas ar Damasku par kopīgu cīņu pret Turciju

Sīrijas kurdiem cenšoties atvairīt Turcijas iebrukumu valsts ziemeļos, to vadītie spēki vienojušies ar Sīrijas valdību par kopīgu aizsardzību, tikmēr no aizturēšanas vietas reģionā izbēgušas 700 ar teroristisko grupējumu «Islāma valsts» saistītas personas.

vēsta britu ziņu portāls The Guardian, amatpersonas Sīrijā svētdienas, 13.okotbra, vakarā pavēstījušas, ka valsts ziemeļaustrumus kontrolējošie, kurdu vadītie spēki vienojušies ar Damaskas režīmu, ka atdos tam robežpilsētas Manbidžu un Kobani.

Sīrijas valsts ziņu aģentūra SANA pavēstījusi, ka prezidenta Bašara al Asada armijas vienības virzās uz ziemeļiem, lai «stātos pretim Turcijas agresijai pret Sīrijas teritoriju».

Vēl par šo tematu: Sīrijā pēc Turcijas iebrukuma bēgļu gaitās devušies 60 000 cilvēku

Izbēg personas saistītas ar Islāma valsti

The Guardian arī vēsta, ka svētdien Sīrijas ziemeļaustrumos vairāk nekā 700 cilvēku, kuri saistīti ar teroristisko grupējumu Islāma valsts, ir izbēguši no kādas aizturēšanas vietas.

Turcija pagājušajā nedēļā uzsāka militāru uzbrukumu kurdu vadītiem spēkiem kaimiņvalstī Sīrijā ar mērķi otrpus valstu robežai izveidot 30 kilometrus platu «drošības zonu», kur atgriezties ap trim miljoniem Sīrijas bēgļu, kuri vairākus gadus uzturējušies Turcijā.

Sīrijas Demokrātiskie spēki, ko vada kurdu kaujinieki, pauduši bažas, ka Turcija, kura attiecīgās kurdu vienības uzskata par teroristiem, varētu veikt «etnisko tīrīšanu» pret kurdiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas