Sīrija: nogalināti 150 cilvēki un iesaldēti Asada aktīvi

Naktī uz ceturtdienu, 19.jūliju, vairākos Sīrijas reģionos turpinājušās nemiernieku un valdības spēku sadursmes, prasot vairāk nekā 150 cilvēku dzīvības.

Pēc aktīvistu stāstītā, visasiņainākais uzbrukums noticis, kad valdības spēki atklājuši uguni uz kādas bēru ceremonijas dalībniekiem netālu no Damaskas. Tur nogalināti vismaz 60 cilvēki.

Arī Sīrijas prezidenta Bašara al Asada (Bashar al-Assad) spēki ziņo par daudziem bojā gājušiem «teroristiem». Turklāt ārvalstis tiek vainotas atbalsta sniegšanā bruņotiem nemierniekiem.

Tikmēr aktīvisti nākuši klajā ar paziņojumu, ka uz galvaspilsētas pusi no rietumiem virzās vairāki tanki, vēsta BBC.

Turklāt opozīcijas spēki jau brīdinājuši valdību evakuēt darbiniekus pirms pret tās galveno mītni tiek vērsti jauni uzbrukumi.

Tikmēr kļuvis zināms, ka Lielbritānija pieņēmusi lēmumu iesaldēt Sīrijas prezidenta ģimenes un pietuvināto personu aktīvus, kas kopumā veido aptuveni 100 miljonus sterliņu mārciņas (89 miljonus latu).

Kā ziņots, trešdien, 18.jūlijā, pie Sīrijas Nacionālās drošības ēkas Damaskā uzspridzinājies pašnāvnieks, nogalinot valsts aizsardzības ministru Daūdu Radžu (Daoud Rajiha).

Sprādzienā dzīvību zaudējis arī aizsardzības ministra vietnieks Asefs Šavkats (Assef Shawkat), kurš ir Sīrijas prezidenta svainis. Nogalināts arī Sīrijas viceprezidenta palīgs Hasans Turkmani (Hassan Turkomani), ziņo vietējie mediji.

Starp ievainotajiem ir arī iekšlietu ministrs un citas amatpersonu, kuru stāvoklis pašreiz tiek vērtēts kā kritisks.

Tikmēr Amerikas Savienoto Valstu amatpersonas paziņojušas, ka Sīrijas ierēdņu bojāeja nozīmē, ka Asads pakāpeniski zaudē kontroli.

Ref: 105.105.103.683

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas