Sīrijā pēc Turcijas iebrukuma bēgļu gaitās devušies 60 000 cilvēku

Sīrijas ziemeļos vairāk nekā 60 000 cilvēki devušies bēgļu gaitās pēc Turcijas uzbrukuma valstij ar mērķi izveidot zonu, kur atgriezties trim miljoniem Turcijā mītošu sīriešu bēgļu.

Britu ziņu portāls The Guardian vēsta, ka jaunās iekšzemes bēgļu plūsmas apmēru aplēsusi organizācija Sīrijas Cilvēktiesību observatorija. Vairāku desmitu tūkstošu cilvēku došanos bēgļu gaitās kopš trešdienas, 9.oktobra, apstiprinājusi arī ANO.

«Briesmu priekšā Sīrijas ziemeļos nu ir simtiem tūkstoši civiliedzīvotāju,» pavēstījis ANO augstais komisārs bēgļu jautājumos Filipo Grandi (Filippo Grandi). Viņš aicinājis nešaut uz civiliedzīvotājiem un civilo infrastruktūru, kā arī nodrošināt iespējas humānās palīdzības organizācijām iespējas piekļūt konflikta zonai, kā to nosaka starptautiskās tiesības.

Vēl par šo tematu: ES nosoda Turcijas iebrukumu Sīrijā

Pret Turcijas vadību šobrīd ir vērsts starptautiskās sabiedrības kritikas vilnis par drošības situācijas destabilizāciju kara izpostītajā kaimiņvalstī. Tam pievienojušās arī Amerikas Savienotās Valstis (ASV), kuru valdības augsta amatpersona novilkusi Turcijai «sarkanās līnijas». Paziņojumā teikts, ka ASV ir gatavas ieviest sankcijas pret Ankaru, ja tās spēki Sīrijā nešķirojot šautu uz civiliedzīvotājiem ar artilēriju, no lidmašīnām vai ar citiem ieročiem, vai arī veiktu «etnisko tīrīšanu».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas