Sīrijā uzlidojumā nonāvē Turcijas karavīrus; Ankara atsakās kontrolēt bēgļu plūsmu uz ES

Sīrijas kara pašreizējā epicentrā Idlibas provincē ir nonāvēti 33 NATO dalībvalsts Turcijas karavīri, Sīrijas valdības aviācijai īstenojot uzbrukumus Turcijas militāriem posteņiem kaimiņvalstī, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Pēc traģiskajiem uzbrukumiem turku pozīcijām ceturtdien, 27.februārī, Turcijas spēki veikuši atbildes triecienus Sīrijas valdības spēku pozīcijām Idlibas provincē, tā pavēstījusi Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdogana (Recep Tayyip Erdoğan) kanceleja.

Ir notikusi saruna starp Erdoganu un militārās alianses NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu (Jens Stoltenberg). Pēc tās NATO ģenerālsekretāra preses pārstāvis pavēstījis, ka Stoltenbergs nosoda Sīrijas režīma un tā atbalstītājas Krievijas kārtējos aviācijas uzbrukumus, kas tiek veikti nešķirojot mērķus, raksta DW.

«Viņš mudināja visas puses šajā bīstamajā situācijā mazināt saspīlējumu un izvairīties no vēl tālākas humānās situācijas pasliktināšanas reģionā, kur tā jau šobrīd ir šausminoša,»

sacījis preses pārstāvis.

Idlibas provincē kā pēdējā lielā opozīcijas spēku kontrolētā teritorijā Sīrijā koncentrējas arī liels skaits bēgļu, kuriem uzbrukumu dēļ nākas meklēt glābiņu tuvējā kaimiņvalstī Turcijā, ziņo DW.

Šai saistībā Turcija pieļauj, ka valstī varētu ierasties vairāki simti tūkstoši bēgļu no Idlibas provinces.

Anonīma Turcijas amatpersona ziņu aģentūrai Reuters sacījusi: «Esam nolēmuši nekavējoties pārtraukt atturēt sīriešu bēgļus no došanās uz Eiropu pa sauszemes vai jūras ceļu.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas