Sīrijas ķīmiskajā uzbrukumā bojāgājušo skaits pieaug; Rietumvalstis sasauc ANO DP

Ķīmiskais uzbrukums Sīrijā

Latvijas Ārlietu ministrija visstingrākajā veidā nosoda ķīmisko uzbrukumu civiliedzīvotājiem Sīrijas Idlibas provincē, aicina nekavējoties izmeklēt notikušā apstākļus un sodīt tos, kas ir atbildīgi par šādiem noziegumiem.

Uzbrukums, izmantojot toksisku gāzi, notika otrdien, 4.aprīlī, un tajā nogalināti aptuveni 60 civiliedzīvotāji, tostarp bērni. Vēl vismaz 100 cilvēki saņem medicīnisko palīdzību Idlibas slimnīcās, daļa cietušo nogādāti Turcijā. «Ja neatkarīgie izmeklēšanas mehānismi apstiprinās, šis būtu viens no smagākajiem ķīmiskajiem uzbrukumiem Sīrijas konflikta laikā,» uzsver ministrijā.

Tikmēr ziņu portāls BBC precizē, ka bojā gājušo skaits ir 72 cilvēki, tai skaitā 2o no tiem ir bērni.  Pēc viņu pieejamās informācijas ir zināms, ka Amerikas Savienotās Valstis, Lielbritānija un Francija ANO Drošības padomē (DP) iesniegušas rezolūcijas projektu, kurā nosodīta ķīmisko ieroču pielietošana.

DP pašlaik vainu uzliek Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmam.

Arī Sīrījas opozīcija vaino šajā uzbrukumā prezidenta Bašara al Asada armiju, kas savukārt noliedza savu saistību ar to un apsūdzēja teroristu grupējumus ķīmisku un toksisku vielu lietošanā.

Tikmēr Krievijas Aizsardzības ministrija trešdien, 5.aprīlī, paziņojusi, ka Sīrijas aviācija veikusi uzlidojumu «teroristu noliktavai», kurā atradušās toksiskas vielas.

BRĪDINĀM!!! VIDEO IR ANGĻU VALODĀ UN SATUR NEPATĪKAMUS SKATUS! 

Ref:224.000.103.846

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas