No Sīrijas lielākajām pilsētām masveidā bēg iedzīvotāji

Tūkstošiem cilvēku ceturtdien, 26.jūlijā, pameta savas mājas Sīrijas lielākajās pilsētās Damaskā un Alepo, lai izbēgtu no pastiprinātās militāristu klātbūtnes un jauniem uzbrukumiem.

Gan Damaskā, gan Alepo konflikti norisinās tikai dažās pilsētas daļās, kamēr citur valda salīdzinoši mierīga gaisotne, raksta The Wall Street Journal.

Vairākas dienas situācija galvaspilsētā bija relatīvi normāla, salīdzinot ar pagājušo nedēļu, kad pilsētu gandrīz pilnībā bija paralizējuši valdības spēku uzbrukumi nemierniekiem.

Tomēr jau ceturtdienas pēcpusdienā pilsētā atskanēja jauni sprādzieni, militāristiem atsākot uzbrukumus.

Naktī uz ceturtdienu valdības spēki no helikopteriem un iznīcinātājiem bombardējuši divas Damaskas priekšpilsētas. Iedzīvotāji no Darajas, Kudsajas un Jaldas priekšpilsētām devušies uz mierīgākām vietām tālāk no pilsētas centra, kur patvērušies tukšās skolās, neapdzīvotās daudzdzīvokļu ēkās un lētās viesnīcās.

Cilvēkiem cenšas palīdzēt brīvprātīgie, piegādājot ēdienu, ūdeni un dažādas sadzīvē nepieciešamas lietas. Tomēr, kā izteikusies kāda no sievietēm: «Mēs negribam ēdienu un ūdeni. Mēs gribam, lai beidzas sprādzieni. Viņi bombardē mūs rīta lūgšanas laikā un vakara lūgšanas laikā. Vai jūs varat pateikt, kad tas beigsies?»

Starptautiskie novērotāji ziņo, ka ceturtdienas uzbrukumos nogalināti vismaz 163 cilvēki, starp kuriem ir gan militāristi un nemiernieki, gan civiliedzīvotāji.

Ref. 110.000.103.1406

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas