Sīrijas nemierniekiem izdodas noturēties Alepo

Sīrijā valdošā režīma uzbrukumi Alepo pilsētai turpinās jau četras dienas, taču pagaidām pārsvars ir nemiernieku pusē.

Alepo pilsētā turpinās valdībai lojālo spēku uzbrukumi, tomēr nemiernieku puse apgalvo, ka stratēģiski svarīgā pilsētas dienvidrietumu daļa tiek kontrolēta.

«Mēs vienmēr esam zinājuši, ka režīma kaps būs Alepo. Damaska ir galvaspilsēta, taču šeit ir mājas ceturtajai daļai no visiem valsts iedzīvotājiem, tā ir valsts ekonomikas galvenais dzinējs. Bašara spēki tiks apglabāti šeit,» ziņu aģentūrai Reuters izteicies kāds no nemiernieku armijas pārstāvjiem.

Tūkstošiem cilvēku turpina pamest pilsētu, kur slimnīcas ir pārpildītas ar ievainotajiem.

Lielākā daļa bēgļu ir sievietes un bērni, kamēr vīrieši cenšas palikt un cīnīties līdz galam.

Tikmēr ASV un Turcija vienojušās paātrināt sarunas par «politiskajām pārmaiņām» Sīrijā, kas nozīmētu gāzt no amata prezidentu Bašaru al Asadu (Bashar al-Assad), raksta BBC.

Tāpat ASV prezidents Baraks Obama (Barack Obama) un Turcijas premjers Redžeps Tajips Erdogans (Recep Tayyip Erdogan) telefona sarunā pirmdien, 30.jūlijā, vienojušies palīdzēt Sīrijas bēgļiem, kuru skaits arvien pieaug.

Jāatzīmē, ka Turcija jau sniegusi patvērumu lielam skaitam bēgļu, kuri izmitināti nometnēs pie Turcijas robežas ar Sīriju.

Turpretī Irāna izteikusi Turcijai brīdinājumu atturēties no militāras iejaukšanās, norādot, ka pretējā gadījumā spēkā stāsies Irānas un Sīrijas savstarpējais aizsardzības līgums.

ANO ģenerālsekretārs Bans Kimuns (Ban Ki-moon) paudis satraukumu par nerimstošo vardarbību Sīrijā. Viņš aicinājis Sīrijas valdību jebkādos apstākļos nepieļaut ķīmisko ieroču izmantošanu un nodrošināt to drošu uzglabāšanu.

Kā jau iepriekš ziņots, Sīrijas valdība atzīst, ka tās rīcībā ir ķīmiskie ieroči, apgalvojot, ka tie nekad netiks izmantoti pret iedzīvotājiem, bet tikai ārēja uzbrukuma gadījumā.

Ref.110.000.102.1429

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas