Šis auglis palīdzēs tev uzveikt bezmiegu

Ja ikdienā aizmigšana tev sagādā problēmas, tev vajadzētu atteikties no miega zāļu un alkohola lietošanas pirms gulētiešanas – tā vietā pamēģini izdzert šo.

2008. gadā pirms Pekinas Olimpiskajām spēlēm, piedaloties sacensībās, profesionāli sportisti pastāvīgi lietoja uzturā šo dzērienu, lai saīsinātu atgūšanās periodu.

Naidžels Mitčels, veiktspējas uztura speciālists, skaidro, ka šis dzēriens «tiek plaši izmantots profesionālu sportistu un komandu vidū, lai atlētu ķermenis ātrāk atgūtos».

Zinātnieki atklājuši, ka ogu dzēriens spēj uzveikt bezmiegu un paildzināt miegu. Nesen atklāts, ka ķiršu sula palīdz tikt galā arī ar bezmiegu saistītām veselības problēmām.

Naidžels Mitčels skaidro: «Daudzi sportisti atklāj, ka ķiršu sula palīdz aizmigt un baudīt spirdzinošāku miegu, vislabāk ieteicams to lietot stundu pirms gulētiešanas.»

Pēc divu nedēļu ilga ķiršu sulas kursa cilvēki, kuri cieta no bezmiega, spēja paildzināt naktsmieru par 83 minūtēm vienas nakts laikā, atklājuši Luiziānas Štata Universitātes zinātnieki.

Ķirši satur lielu daudzumu triptofāna, kas veido melatonīnu, hormonu, kas ir atbildīgs par miegainības izraisīšanu.

Divas glāzes ķiršu sulas ikdienā paaugstina miega kvalitāti – to apstiprinājuši Nortumbrijas Universitātes zinātnieki.

Pētījuma laikā brīvprātīgie, kuri divas reizes dienā uzturā lietoja ķiršu sulu, pēc vienas nedēļas baudīja par 25 minūtēm ilgāku miegu, kā arī tas kļuva par 6% kvalitatīvāks.

Ķirši uz ķermeni iedarbojas, stabilizējot miegu un regulējot ķermenī esošās ķīmiskās vielas, kas ir atbildīgas par miegainību.

Avots: mirror.co.uk

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas