Šogad 2.siltākais jūnijs novērojumu vēsturē un vietumis mitrākais pēdējos 60 gados

Jūnija vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija +18,1 grāds (pēc Celsija), tādējādi jūnijs otro gadu pēc kārtas Latvijā bija siltāks par +18 grādiem, stāsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Tāpat šī gada jūnijs kopā ar 1999.gada jūniju kļuva par 2.siltāko jūniju novērojumu vēsturē (kopš 1924.gada), atpaliekot vien no pērnā jūnija, kad mēnesis bija +18,6 grādus silts.

Mēneša vidū un beigās bija vairāku karstu dienu periodi, kuru laikā tika pārspēti 46 maksimālās gaisa temperatūras rekordi, bet Rīgā mēneša pēdējās dienās tika novērotas arī tropiskās naktis.

Tās ir naktis, kad gaisa temperatūra nepazeminās zem +20 grādiem.

Karstajā laikā veidojās arī daudzi pērkona negaisi. No 7. līdz 9.jūnijam bija vairāki ekstremāli stipri pērkona negaisi, kuru laikā Priekuļos tika novērotas stiprākās vēja brāzmas šomēnes, kā arī dažviet bija īpaši lielu graudu krusa.

Stipro lietusgāžu dēļ šis jūnijs vairākās novērojumu stacijās bija viens no mitrākajiem pēdējos 60 gados. Jelgavā un Liepājā tas bija mitrākais kopš 1961.gada, bet Ainažos, Bauskā, Kalnciemā, Piedrujā, Rīgā un Rūjienā tas bija starp pieciem mitrākajiem.

Jūnija pēdējās divās diennaktīs bija īpaši stipri nokrišņi, kuru laikā Rūjienā 29.jūnija diennakts nokrišņu daudzums bija tuvu tādam, kas gaidāms reizi 50 gados, bet 30.jūnijā Jelgavā un Ainažos – reizi 20 gados. Savukārt Rīgā 30.jūnija diennakts nokrišņu daudzums bija tāds, kura iespējamība ir reizi piecos gados.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas