Šīs nedēļas nogale būs lietaina un krietni vēsāka

Laika apstākļi Latvijā pirmdien, 9.maijā, ir vasarīgi – visā teritorijā starp atsevišķiem mākoņiem spīd saule un gaisa temperatūra daudzviet ir sasniegusi +24…+26, dažviet pat +27 grādus pēc Celsija. Arī diennakts vidējā gaisa temperatūra svētdien lielākajā teritorijas daļā ir pārsniegusi +15 grādus, kas parasti tiek novērots vien jūnija otrās dekādes beigās. 

Kopš pagājušās nedēļas sākuma augsta atmosfēras spiediena apgabala ietekmē arī nokrišņi Latvijā nav novēroti. Līdz ar sauso un silto laiku, Latvijas mežos pēdējo dienu laikā ir ievērojami paaugstinājusies ugunsbīstamība, kas turpmākajās dienās sasniegs 4. klasi jeb ļoti augstas ugunsbīstamības pakāpi, informē Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas dienests.

Otrdien, kaut arī anticiklona ietekme pakāpeniski mazināsies, laiks joprojām saglabāsies lielākoties sauss, vien dažviet valsts dienvidos gaidāms īslaicīgs lietus. Arī gaiss uzsils līdz līdzīgi augstai temperatūrai kā pirmdien. Tomēr jau nedēļas vidū gaisa temperatūra nedaudz pazemināsies, un, palielinoties mākoņu daudzumam, trešdien vietām gaidāms lietus, iespējams pat pērkona negaiss.

Pēc ceturtdienas, kas augsta spiediena atzara ietekmē tiks aizvadīta bez ievērojamiem nokrišņiem un salīdzinoši saulaina, nedēļas nogalē Baltijas jūras reģionu no dienvidiem sasniegs ciklons, kura centrs sestdien un svētdien atradīsies tuvu Latvijas teritorijai. Ciklona ietekmē katru dienu gandrīz visā teritorijā ir gaidāms lietus, turklāt pastāv iespējamība, ka vietām nokrišņi būs stipri un, ciklonam pietuvojoties Latvijai, ducinās arī pērkons. Ciklons veicinās arī vēja pastiprināšanos, kas brāzmās atsevišķos rajonos sasniegs 15-17 m/s. Minimālā gaisa temperatūra nedēļas nogalē naktīs lielākoties būs +9…+14 grādu robežās, bet vietām, debesīm skaidrojoties, gaiss atdzisīs līdz aptuveni +5 grādiem. Sestdien un svētdien dienas laikā, savukārt, gaiss neiesils vairāk par +15…+20 grādiem.

Pašreizējās prognozes liecina, ka arī nākamās nedēļas sākums tiks aizvadīts ar palielinātu mākoņu daudzumu un nokrišņiem vismaz daļā valsts teritorijas. Turklāt, Latvijā ieplūstot vēsākam gaisam, termometra stabiņš dienas laikā nepārsniegs +20 grādu atzīmi.

Ref: 102.000.102.12640

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas