Skandāla dēļ atkāpjas Barclays direktoru padomes vadītājs

Markuss Eidžijs

Par atkāpšanos no amata pirmdien, 2.jūlijā, paziņojis britu bankas Barclays direktoru padomes priekšsēdētājs Markuss Eidžius (Marcus Agius). Skaidrodams atkāpšanās iemeslu, viņš atzinis, ka pieļāvis «nepieņemamas uzvedības normas», strādājot Barclays.

Spiediens uz Barclays vadību no politiķu un investoru puses pieauga pēc tam, kad atklājās, ka banka veikusi nelikumīgas manipulācijas ar starpbanku kreditēšanas likmēm jeb LIBOR. Barclays uzlikts 290 miljonu sterliņu mārciņu (252 miljonu latu) liels naudas sods, ziņo BBC.

65 gadus vecais direktoru padomes priekšsēdētājs, kurš agrāk strādājis labi pazīstamā kompānijā Lazard Ltd, Barclays vadīja kopš 2007.gada. Viņš vadījis banku arī caur nemierīgajiem krīzes laikiem 2008.gadā, spējot izbēgt no tiešas valsts palīdzības, kas tobrīd bija nepieciešama daudzām bankām.

Barclays ir pirmā banka, kas spējusi vienoties ar regulatoriem, kuri pēta pārkāpumus LIBOR tirgū. Pagaidām nevienai no bankām vai fiziskām personām nav piemērotas apsūdzības par manipulācijām ar likmēm. To, ka saistībā ar šīm manipulācijām notiek izmeklēšana, atzina Citigroup Inc., Deutsche Bank AG, HSBC Holdings PLC, J. P. Morgan Chase & Co, Royal Bank of Scotland Group PLC. un UBS AG.

Gaidāms, ka savā paziņojumā par atkāpšanos no amata, bijušais vadītājs atzīs, ka skandāls radījis graujošu triecienu bankas reputācijai, kā arī atvainosies bankas darbinieku, klientu un akcionāru priekšā.

Ref: 102.000.103.1990

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas