bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 29.03.2020 | Vārda dienas: Agija, Aldonis
LatviaLatvija

Šķēle un Šlesers vēlas kļūt par baņķieriem un grasās pirkt Meridian Trade Bank

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Meridian Trade Bank, Industria, Indexo, Andris Šķēle, Ainārs Šlesers, Arkādijs Rotenbergs, FKTK, ekonomika, bankas,

No kreisās: Andris Šķēle un Ainārs Šlesers

Interesi par Meridian Trade Bank akciju iegādi izrādījuši bijušie politiķi Andris Šķēle un Ainārs Šlesers, ziņo TV3 raidījums Nekā personīga.

Pēc diviem gadiem spēkā stāsies prasības, par kurām valstis vienojās pēc 2008.gada krīzes – proti, bankām jābūt lielākam «drošības spilvenam», lai tās varētu pārdzīvot krīzes. Tomēr jau tagad ir bankas, kuras prognozē, ka tām tas nebūs pa spēkam. Kapitāla nepietiekamība bija viens no iemesliem, kāpēc Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) apturēja PNB Bankas darbību, atgādina raidījums.

Tomēr «drošības spilvens» jāsagādā arī citām bankām – tostarp Meridian Trade Bank. Tai tas jāizdara līdz šī gada beigām.

Nekā personīga ziņo, ka viens no lielākajiem potencālajiem investoriem ir Andrim Šķēlem un Aināram Šleseram piederošais MCH Investīcijas.

Meridian Trade Bank saistīta ar Krievija prezidenta Vladimira Putina draugu Arkādiju Rotenbergu – viņa ģimene 2006.gadā iegādājās Skonto grupai piederošo Multibanku, kuru pārsauca par SMP Bank. Caur to Krievija Latvijā dzīvojošajām militārpersonām sāka maksāt pensijas un to dara aizvien, skaidro raidījumā.

Turpinot: «Pēc Krimas aneksijas Rotenbergs nonāca sankciju sarakstā, un, lai Latvijas SMP Bank varētu turpināt darbu, tās akcijas pārņēma bankas vadība. Tad tā ieguva pašreizējo nosaukumu – Meridian Trade Bank.»

«Pie visiem bankas saimniekiem to vadījusi Svetlana Dzene. Gandrīz tikpat ilgi tās padomē strādājis viņas vīrs Andris Dzenis. Pēc Rotenbergu aiziešanas pāris kļuva par bankas lielākajiem akcionāriem, pārvaldot 37% akciju.»

Tomēr banka šajā laikā par tai neizdevīgiem nosacījumiem finansējusi pāra īpašumus, par ko to ar 900 000 eiro sodu pirms diviem gadiem sodīja FKTK. Akcionāri Dzeņus no bankas amatiem izmetuši un vērsušies policijā par iespējamu pilnvaru pārkāpšanu un izmantošanu ļaunprātīgā nolūkā, kā arī krāpšanu lielā apmērā, ziņo raidījums.

Tomēr šoruden Meridian Trade Bank ar Dzeni noslēgusi mierizlīgumu – Dzene atteicās no saviem 27% bankas akciju un Meridian Trade Bank no bijušās vadītājas nepiedzina kompensāciju, ziņo TV3 raidījums.

Tagad Dzenes akcijas pieder pašai bankai, kuras padomi vada Jurijs Adamovičs, bet valdi – Solvita Deglava. Abi strādājuši Parex vadībā pēc tam, kad to pārņēma valsts.

Bankā Nekā personīga saņēmuši apstiprinājumu, ka akcijām pašlaik meklē īpašnieku. Komerclikums nosaka – tas jāizdara gada laikā.

Raidījumā norāda, ka Meridian Trade Bank no visām Latvijas bankām ir viszemākais kapitāla pietiekamības rādītājs.

FKTK licis tai palielināt līdzekļu daudzumu – jāiegulda vēl ap desmit miljoniem eiro. Ja tas netiks izdarīts, var rasties pamats lemt par bankas licences apturēšanu.

Tāpēc Meridian Trade Bank meklē investoru, kam pārdot akcijas. Lai to izdarītu un darījumu saskaņotu FKTK, atlicis mēnesis, informē Nekā personīga.

Raidījumam zināms, ka savas akcijas pārdot gatavi arī bankas mazie akcionāri un lielu daļu bankai nepieciešamās summas gatavi ieguldīt Šķēlē un Šlesers, izmantojot savu kopīgo uzņēmumu MCH Investīcijas – lielāko Rīgas tirdzniecības ostas īpašnieku, kurš pērn tīrajā pelņā nopelnījis 9,5 miljonus eiro.

Lasiet arī: Ar Šleseru, Šķēli un Krieviju saistīts uzņēmums vērsies Eiropas Komisijā ar sūdzību pret Lietuvu

Pārējo investīciju daļu ieguldīt sola vairāki tranzītbiznesa uzņēmēji un Meridian Trade Bank padomes priekšsēdētājs Jurijs Adamovičs, ziņo Nekā personīga.

Raidījums informē, ka Adamovičs Meridian Trade Bank nonāca, nopērkot akcijas no tranzītbiznesa uzņēmēja Mihaila Gaņeva, kurš savulaik ziedojis Šlesera un Šķēles partijai Par labu Latviju.

Finanšu ministrs Jānis Reirs Nekā personīga atzīst, ka viņam zināms, ka ir bankas, kuras meklē jaunus īpašniekus, taču par Meridian Trade Bank viņam konkrētas informācijas neesot.

Potenciālajiem investoriem jāgūst arī Eiropas Centrālās bankas atļauja. Izvērtēšanas procesā aplūko tādus kritērijus kā reputāciju, brīvo kapitālu, naudas izcelsmi, finansiālo stabilitāti. Pēc oficiāla pieteikuma saņemšanas atļauju vai atteikumu pirkt banku sniedz 60 darba dienu laikā. Ja rodas problēmas, tad termiņu var pagarināt vēl par 30 darba dienām, skaidro raidījums.

Nekā personīga ziņo, ka potenciālo bankas investori jau vērsušies FKTK. Plānots, ka pēc darījuma banka mainīs nosaukumu uz Industria un specializēsies industriālo uzņēmumu kreditēšanā.

Interesi par investēšanu Meridian Trade Bank izrādījuši arī ieguldījumu pārvaldītāja Indexo īpašnieki, zināms Nekā personīga.


Pievienot komentāru

  1. Edžus. teica:

    …un šie abi, par naudu pārdevušie savas dvēseles pašam nelebajam, bija augstākā varas ešelona valsts vadītāji !!! Tad nav ko brīnīties, ka valsts ir izpumpēta, visās tautsaimniecības jomās, līdz pēdējai ,,pilei”. Cik vēl tādu vella kalpu, patriotu šobrīd salīduši valsts pārvaldē? Viennozīmīgi no tiem mudž!

  2. Anonīms teica:

    Pēc sejas liekas ka kādreiz bijuši reņģēdēji vai gēnos ēbrejs.

Koronavīruss Baltijā. Latvijā – 347, Lietuvā – 437 , Igaunijā – 679

Igaunijā ziņo, ka divi saslimušie ir miruši COVID-19 izraisīto komplikāciju dēļ un 20 cilvēki ir izveseļojušies no šī koronavīrusa.

Nedēļa Lietuvā: Vīruss uzveic piekto pacientu, Nausēda aicina ES nopietnāk cīnīties pret pandēmiju

Lietuvā aizvadītās nedēļas galvenie notikumi ziņās bija pirmo piecu cilvēku nāve no COVID-19 komplikācijām, prezidenta Gitana Nausēdas aicinājums ES dalībvalstīm izvērst nopietnāku cīņu pret pandēmijas izplatību un Lietuvas Apelācijas tiesas lēmums pārcelt 13.janvāra krimināllietas izskatīšanu.

COVID-19 konstatēta Stradiņa slimnīcas onkoloģei

Saslimšana ar jaunā koronavīrsa izraisīto slimību COVID-19 konstatēta vienai Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas mediķei.

Martā bezdarbnieku skaits audzis par vairāk nekā 2 500 cilvēkiem

Kopš marta sākuma bezdarbnieku skaits Latvijā ir pieaudzis par 2 557 personām, un kopumā šāds statuss patlaban piešķirts 60 804 iedzīvotājiem.

Vēl vienam Rēzeknes slimnīcas darbiniekam konstatē saslimšanu ar koronavīrusu

Saslimšana konstatēta pēc tam, kad paņemtas analīzes pārējiem darbiniekiem, atklājot bērnu ķirurga saslimšanu ar COVID-19.

Britu premjers Džonsons inficējies ar jauno koronavīrusu

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons inficējies ar jauno koronavīrusu, tā pievienojoties vairāk nekā 11 600 cilvēku, kuriem valstī ir konstatēta vīrusa klātbūtne organismā, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

Eiropols brīdina par strauju noziedzības pieaugumu koronavīrusa pandēmijas laikā

Ziņojumā teikts, ka kopš krīzes sākuma ievērojami palielinājusies tirdzniecība ar viltotām precēm, tostarp sejas maskām, dezinfekcijas līdzekļiem un medikamentiem.

Kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas Latvijā atgriezušies vismaz 1 500 cilvēku

Pēc 27.marta regulāri Latvijas valstspiederīgo repatriācijas reisi vairs netiek plānoti, ja vien nebūs neparedzētas situācijas.

Eksperti skaidro | Neuzķeries uz internetā nopērkamajām tievēšanas tabletēm – tādu nav!

Lai neuzķertos uz klajiem meliem, apskatīts konkrēts produkts, ko ļoti vienkāršā veidā var iegādāties internetā. Tas ir uztura bagātinātājs Africanmango900.

Krievija aicina atcelt sankcijas, vēršas ANO ar Ķīnu, Ziemeļkoreju

Krievija, kura ir pakļauta ar sankcijām par tās agresiju Ukrainā un Krimas sagrābšanu, ir nākusi klajā ANO ar aicinājumu atcelt sankcijas COVID-19 pandēmijas apstākļos. Aicinājums iesniegts kopā ar citām sankciju skartām valstīm.

Elektroenerģijas cena mājsaimniecībām samazinās

Pielāgojot patēriņu cenu svārstībām biržā, kur parasti cena ir zemāka brīvdienās un vēlās nakts stundās, ir iespēja ietaupīt.

Igaunija no Ķīnas pasūta vīrusa aizsargaprīkojumu par 10 mlj. eiro

Igaunija no kāda Ķīnas uzņēmuma ir pasūtījusi pretvīrusa aizsardzības un medicīnas aprīkojumu par 10,35 miljardiem eiro. Valsts vajadzīgo meklējusi Ķīnā, jo, valsts pārvaldes ministra vārdiem, Eiropa šobrīd ir slēgta, tā ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Provizoriski dīkstāves pabalstos tiks izmaksāti 130 miljoni eiro

Provizoriski dīkstāves pabalstos tiks izmaksāti 130 miljoni eiro 465 000 darba ņēmēju, liecina Ekonomikas ministrijas apkopotā informācija.

ES vienojas kopīgiem spēkiem pārvarēt vīrusa izplatību un ekonomisko krīzi

ES dalībvalstu un valdību vadītāji neklātienes sanāksmē ir vienojušies kopīgiem spēkiem savaldīt vīrusa uzliesmojumu bloka teritorijā, veicinot medicīnas aprīkojuma nodrošinājumu un darbu ar COVID-19 vakcīnas izstrādi, paziņoja ES Padome.

BNN jautā | Replika par «paniku» koronavīrusa SARS-CoV-2 dēļ

Vēlos vērst lasītāju uzmanību uz to, ka panika, iespējams, nav labākais apzīmējums masu noskaņojumiem, kas jaunā koronavīrusa ietekmē pieņemas spēkā daudzviet pasaulē un pēdējās nedēļās arī Latvijā. 

ASV izvirzās vadībā ar pasaulē lielāko COVID-19 inficēto skaitu

ASV ir reģistrēts pasaulē lielākais apstiprināto COVID-19 gadījumu skaits, vīrusa uzliesmojumam apsteidzot Ķīnas oficiālos datus. Ziemeļamerikas valstī ir apstiprināti vairāk nekā 85 000 saslimšanas gadījumu, ziņo amerikāņu ziņu aģentūra AP.

Sestdien būs +15 grādus silts

Piektdien, 27.martā, un sestdien bieži spīdēs saule, kā arī nokrišņi nav gaidāmi. Dienas laikā gaiss iesils līdz +10…+15 grādiem, bet nakts un rīta stundās gaisa temperatūra būs 0…–6 grādu robežās.

Rēzeknes slimnīcā saslimšanu ar COVID-19 konstatē ārstam

Rēzeknes slimnīcā saslimšana ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību COVID-19 konstatēta ārstam, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs.

Lietuvā vīrusa postā saskata arī gaišo pusi

Tas pat nav jāsaka – Lietuvu ir smagi skāris COVID-19. Karantīnas apstākļos bezdarba līmenis ir audzis par 30%, inficēto skaits uz 1.maiju tiek prognozēts virs 6 000, taču valstī atgriežas emigrējušie lietuvieši, attīrās gaiss, daudzi rīkojas izpalīdzīgi.

COVID-19 izplatības novēršanā iesaistītie mediķi saņems piemaksas līdz 50% no algas

Piemaksās par jaunā koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 izplatības novēršanu martā mediķi saņems līdz pat 50% no darba algas, bet tālāko divu mēnešu laikā tās būs 20% apmērā.

Uz dīkstāves pabalstu varēs pretendēt visu nozaru darba ņēmēji

Pēc konkrētu kritēriju izpildes dīkstāves pabalstu varēs saņemt visu nozaru uzņēmumu darba ņēmēji.

Rīgā pie luksoforiem uz laiku tiks atslēgtas gājēju izsaukuma pogas

Rīgas domes Satiksmes departaments vērš iedzīvotāju uzmanību, ka izsaukuma pogas tiks atslēgtas uz nenoteiktu laiku un gājēji aicināti sagaidīt gājēju luksoforā zaļo gaismu.

Autobusos drīkstēs ieņemt tikai katru otro sēdvietu

Priekšroka autobusos būtu dodama tiem iedzīvotājiem, kuri dodas uz darbavietu un pēc tam – atpakaļ mājās, īpaši tad, ja persona ir nodarbināta medicīnas, tiesību aizsardzības vai tirdzniecības jomā.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!