bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 30.03.2020 | Vārda dienas: Ilgmārs, Nanija
LatviaLatvija

Šķēle un Šlesers vēlas kļūt par baņķieriem un grasās pirkt Meridian Trade Bank

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Meridian Trade Bank, Industria, Indexo, Andris Šķēle, Ainārs Šlesers, Arkādijs Rotenbergs, FKTK, ekonomika, bankas,

No kreisās: Andris Šķēle un Ainārs Šlesers

Interesi par Meridian Trade Bank akciju iegādi izrādījuši bijušie politiķi Andris Šķēle un Ainārs Šlesers, ziņo TV3 raidījums Nekā personīga.

Pēc diviem gadiem spēkā stāsies prasības, par kurām valstis vienojās pēc 2008.gada krīzes – proti, bankām jābūt lielākam «drošības spilvenam», lai tās varētu pārdzīvot krīzes. Tomēr jau tagad ir bankas, kuras prognozē, ka tām tas nebūs pa spēkam. Kapitāla nepietiekamība bija viens no iemesliem, kāpēc Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) apturēja PNB Bankas darbību, atgādina raidījums.

Tomēr «drošības spilvens» jāsagādā arī citām bankām – tostarp Meridian Trade Bank. Tai tas jāizdara līdz šī gada beigām.

Nekā personīga ziņo, ka viens no lielākajiem potencālajiem investoriem ir Andrim Šķēlem un Aināram Šleseram piederošais MCH Investīcijas.

Meridian Trade Bank saistīta ar Krievija prezidenta Vladimira Putina draugu Arkādiju Rotenbergu – viņa ģimene 2006.gadā iegādājās Skonto grupai piederošo Multibanku, kuru pārsauca par SMP Bank. Caur to Krievija Latvijā dzīvojošajām militārpersonām sāka maksāt pensijas un to dara aizvien, skaidro raidījumā.

Turpinot: «Pēc Krimas aneksijas Rotenbergs nonāca sankciju sarakstā, un, lai Latvijas SMP Bank varētu turpināt darbu, tās akcijas pārņēma bankas vadība. Tad tā ieguva pašreizējo nosaukumu – Meridian Trade Bank.»

«Pie visiem bankas saimniekiem to vadījusi Svetlana Dzene. Gandrīz tikpat ilgi tās padomē strādājis viņas vīrs Andris Dzenis. Pēc Rotenbergu aiziešanas pāris kļuva par bankas lielākajiem akcionāriem, pārvaldot 37% akciju.»

Tomēr banka šajā laikā par tai neizdevīgiem nosacījumiem finansējusi pāra īpašumus, par ko to ar 900 000 eiro sodu pirms diviem gadiem sodīja FKTK. Akcionāri Dzeņus no bankas amatiem izmetuši un vērsušies policijā par iespējamu pilnvaru pārkāpšanu un izmantošanu ļaunprātīgā nolūkā, kā arī krāpšanu lielā apmērā, ziņo raidījums.

Tomēr šoruden Meridian Trade Bank ar Dzeni noslēgusi mierizlīgumu – Dzene atteicās no saviem 27% bankas akciju un Meridian Trade Bank no bijušās vadītājas nepiedzina kompensāciju, ziņo TV3 raidījums.

Tagad Dzenes akcijas pieder pašai bankai, kuras padomi vada Jurijs Adamovičs, bet valdi – Solvita Deglava. Abi strādājuši Parex vadībā pēc tam, kad to pārņēma valsts.

Bankā Nekā personīga saņēmuši apstiprinājumu, ka akcijām pašlaik meklē īpašnieku. Komerclikums nosaka – tas jāizdara gada laikā.

Raidījumā norāda, ka Meridian Trade Bank no visām Latvijas bankām ir viszemākais kapitāla pietiekamības rādītājs.

FKTK licis tai palielināt līdzekļu daudzumu – jāiegulda vēl ap desmit miljoniem eiro. Ja tas netiks izdarīts, var rasties pamats lemt par bankas licences apturēšanu.

Tāpēc Meridian Trade Bank meklē investoru, kam pārdot akcijas. Lai to izdarītu un darījumu saskaņotu FKTK, atlicis mēnesis, informē Nekā personīga.

Raidījumam zināms, ka savas akcijas pārdot gatavi arī bankas mazie akcionāri un lielu daļu bankai nepieciešamās summas gatavi ieguldīt Šķēlē un Šlesers, izmantojot savu kopīgo uzņēmumu MCH Investīcijas – lielāko Rīgas tirdzniecības ostas īpašnieku, kurš pērn tīrajā pelņā nopelnījis 9,5 miljonus eiro.

Lasiet arī: Ar Šleseru, Šķēli un Krieviju saistīts uzņēmums vērsies Eiropas Komisijā ar sūdzību pret Lietuvu

Pārējo investīciju daļu ieguldīt sola vairāki tranzītbiznesa uzņēmēji un Meridian Trade Bank padomes priekšsēdētājs Jurijs Adamovičs, ziņo Nekā personīga.

Raidījums informē, ka Adamovičs Meridian Trade Bank nonāca, nopērkot akcijas no tranzītbiznesa uzņēmēja Mihaila Gaņeva, kurš savulaik ziedojis Šlesera un Šķēles partijai Par labu Latviju.

Finanšu ministrs Jānis Reirs Nekā personīga atzīst, ka viņam zināms, ka ir bankas, kuras meklē jaunus īpašniekus, taču par Meridian Trade Bank viņam konkrētas informācijas neesot.

Potenciālajiem investoriem jāgūst arī Eiropas Centrālās bankas atļauja. Izvērtēšanas procesā aplūko tādus kritērijus kā reputāciju, brīvo kapitālu, naudas izcelsmi, finansiālo stabilitāti. Pēc oficiāla pieteikuma saņemšanas atļauju vai atteikumu pirkt banku sniedz 60 darba dienu laikā. Ja rodas problēmas, tad termiņu var pagarināt vēl par 30 darba dienām, skaidro raidījums.

Nekā personīga ziņo, ka potenciālo bankas investori jau vērsušies FKTK. Plānots, ka pēc darījuma banka mainīs nosaukumu uz Industria un specializēsies industriālo uzņēmumu kreditēšanā.

Interesi par investēšanu Meridian Trade Bank izrādījuši arī ieguldījumu pārvaldītāja Indexo īpašnieki, zināms Nekā personīga.


Pievienot komentāru

  1. Edžus. teica:

    …un šie abi, par naudu pārdevušie savas dvēseles pašam nelebajam, bija augstākā varas ešelona valsts vadītāji !!! Tad nav ko brīnīties, ka valsts ir izpumpēta, visās tautsaimniecības jomās, līdz pēdējai ,,pilei”. Cik vēl tādu vella kalpu, patriotu šobrīd salīduši valsts pārvaldē? Viennozīmīgi no tiem mudž!

  2. Anonīms teica:

    Pēc sejas liekas ka kādreiz bijuši reņģēdēji vai gēnos ēbrejs.

Lietuvā: Izārstēto ir maz, jo analīzes taupa jauniem pacientiem

Lietuvā, kopš 28.februāra ir apstiprināts viens izveseļošanās gadījums no COVID-19, bet inficēto cilvēku skaits tuvojas 500. Kādēļ oficiālajos datos ir tikai viens atlabušais, to skaidroja Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

31.martā stāsies spēkā stingrākās sociālās distancēšanās prasības kafejnīcās

No 31.marta sabiedriskās ēdināšanas vietā jānodrošina divu metru distance starp galdiņiem, pie viena galdiņa nevar atrasties vairāk par diviem apmeklētājiem, ja tie nevar apliecināt, ka ir vienas ģimenes locekļi.

Satiksmes intensitāte kopš ārkārtas stāvokļa ieviešanas ir kritusies par 18%

Satiksmes intensitāte uz valsts galvenajiem autoceļiem laika periodā no 15. līdz 28.martam bija par 18% mazāka nekā tādā pašā laika periodā pirms mēneša, no 15.līdz 28.februārim.

IeM vēlas 20% piemaksu policistiem un robežsargiem COVID-19 krīzes laikā

Piemaksas paredzētas tikai tām Valsts policijas un Valsts robežsardzes amatpersonām, kuras tiešā veidā iesaistītas ārkārtējās situācijas pasākumos.

Nošķirtība kļūst grūtāka; svarīgi saglabāt dienas ritmu – tā igauņu psiholoģe

Psiholoģe Igaunijā, kur ārkārtējā situācijā aizvadītas desmit dienas, brīdinājusi, ka izturēt nošķirtību mājās daudziem kļūs grūtāk un svarīgi ir ievērot dienas ritmu un atrast fiziskas nodarbes, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Pērnā gada 2.pusgadā ievērojams apaļkoku iepirkumu cenu samazinājums

Lielākais cenu kritums bija melnalkšņa zāģbaļķiem 18–24 cm diametrā, mazākais – apses zāģbaļķiem 18–24 cm diametrā.

Neskatoties uz reputācijas problēmām, KPV LV par priekšsēdētāja vietnieku ieceļ Nemiro

Partijas KPV LV jaunieceltās valdes pirmajā tiešsaistes sēdē par partijas priekšsēdētāja Ata Zakatistova vietniekiem tika iecelti Ralfs Nemiro un Ēriks Pucens.

Ģimenes ārsti varēs nozīmēt pacientus ar respiratoru saslimšanu simptomiem valsts apmaksātām COVID-19 analīzēm

Turpmāk ģimenes ārsti varēs nozīmēt pacientus ar respiratoru saslimšanu simptomiem valsts apmaksātām koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 analīzēm.

ASV paildzina pārvietošanās ierobežojumus; valstī inficējušies 140 000

ASV, kur reģistrēts pasaulē lielākais apstiprināto COVID-19 gadījumu skaits, valdība ir paildzinājusi valsts mēroga pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumus līdz 30.aprīlim, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

CSP: 116 000 Latvijas iedzīvotāju ir elpošanas ceļu hroniskās slimības

Par minētajām elpošanas ceļu veselības problēmām biežāk sūdzas vecāka gadagājuma iedzīvotāji.

Rīgas kapsētās bēru ceremonijas notiks tikai ārā

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments ir slēdzis pašvaldības kapsētās esošās kapličas.

Raidījumā: Latvijas krievus dezinformē par COVID-19 nekaitīgumu 

Sašķelta informācijas telpa visu laiku bijis Latvijas drošības drauds. Faktu vietā krieviski runājošie saņem informāciju, ka koronavīruss ir līdzvērtīgs iesnām un ka tas ir ASV radīts bioloģisks ierocis.

Kāpēc Girģens tā raujas uz valsts galvenā futbolista posteni?

Lai arī Ģirģenam visa enerģija šobrīd jāvelta savu tiešo pienākumu veikšanai un pasākumiem COVID-19 ierobežošanai, viņš tomēr kandidēs uz Latvijas Futbola federācijas prezidenta amatu.

Spānijā dienas laikā no COVID-19 miruši 838 cilvēki

Spānijā diennakts laikā līdz svētdienai, 29.martam, no COVID-19 izraisītām komplikācijām ir miruši 838 cilvēki. Tikmēr Itālijā otro dienu pēc kārtas sarucis letālo saslimšanas gadījumu skaits, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Rīgas satiksme atceļ lielāko daļu atlaižu uz ārkārtas situācijas laiku

Pasažieru braukšanas maksas atvieglojumus paredz atcelt visiem, kam iepriekš tika piešķirta atlaide, izņemot cilvēkus ar 1. un 2.grupas invaliditāti, pirmsskolas vecuma bērniem.

Krievija slēdz sauszemes robežas; kravu transports turpinās

Krievija no pirmdienas, 30.marta, ievieš pagaidu ierobežojumus valsts robežas šķērsošanai, lai valstī mazinātu jaunā koronavīrusa izplatību. Ierobežojumi neattieksies uz kravas furgonu kustību pāri robežai, ziņo Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

airBaltic pirmskrīzes darbības apmērus varētu atgūt 2021.gadā, ja ne vēl vēlāk

Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic pirmskrīzes darbības apmērus varētu atgūt 2021.gadā, ja ne vēl vēlāk.

Atgriezīsies vēss un nokrišņiem bagāts laiks

Darba nedēļas gaitā daudzviet gaidāms slapjš sniegs un sniegs, tomēr, pakāpeniski paaugstinoties gaisa temperatūrai, nokrišņi pāries galvenokārt lietū.

Koronavīruss Baltijā. Latvijā – 347, Lietuvā – 437 , Igaunijā – 679

Igaunijā ziņo, ka divi saslimušie ir miruši COVID-19 izraisīto komplikāciju dēļ un 20 cilvēki ir izveseļojušies no šī koronavīrusa.

Nedēļa Lietuvā: Vīruss uzveic piekto pacientu, Nausēda aicina ES nopietnāk cīnīties pret pandēmiju

Lietuvā aizvadītās nedēļas galvenie notikumi ziņās bija pirmo piecu cilvēku nāve no COVID-19 komplikācijām, prezidenta Gitana Nausēdas aicinājums ES dalībvalstīm izvērst nopietnāku cīņu pret pandēmijas izplatību un Lietuvas Apelācijas tiesas lēmums pārcelt 13.janvāra krimināllietas izskatīšanu.

BNN nedēļas apkopojums: Uz Tokiju nākamgad. Muižnieks rektora amatā. Draudzīgā degvielas cena

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmas kā Ārkārtas situācija, Amats, Prognoze, Risinājumi, Vienošanās, Viedoklis un Cenu kritums.

COVID-19 konstatēta Stradiņa slimnīcas onkoloģei

Saslimšana ar jaunā koronavīrsa izraisīto slimību COVID-19 konstatēta vienai Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas mediķei.

Martā bezdarbnieku skaits audzis par vairāk nekā 2 500 cilvēkiem

Kopš marta sākuma bezdarbnieku skaits Latvijā ir pieaudzis par 2 557 personām, un kopumā šāds statuss patlaban piešķirts 60 804 iedzīvotājiem.

Vēl vienam Rēzeknes slimnīcas darbiniekam konstatē saslimšanu ar koronavīrusu

Saslimšana konstatēta pēc tam, kad paņemtas analīzes pārējiem darbiniekiem, atklājot bērnu ķirurga saslimšanu ar COVID-19.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!