Šķēle: topošais budžets ir viens no primitīvākajiem

10. Saeimas deputāts Andris Šķēle

2011. gada budžeta plāns neietver nevienu izaicinājumu, valdība vienkārši rupji paceļ nodokļus, LNT raidījumā 900 sekundes sacījis partijas Par Labu Latvijai priekšsēdētājs Andris Šķēle.

Viņaprāt, izstrādātajā budžetā nav neviena aicinājuma, lai cilvēki atgrieztos atpakaļ uz Latviju vai neaizbrauktu projām.

Šķēles partija budžeta diskusiju laikā plāno izvirzīt vairākus priekšlikumus, kas būtu vērsti uz uzņēmējdarbību, tāpat partija ieteiks ieviest vecpuiša nodokli, proti, cilvēkiem bez bērniem nodokļi būtu lielāki. Arī automašīnas nodevu sistēmu būtu jāpārskata, vērtējot to, cik cilvēks nobrauc. Administrēšanai šajā gadījumā kalpotu degvielas patēriņa dati.

Politiķis uzskata, ka valdība turpina atbalstīt nabadzības kultūru, nevis stimulēt labklājību. Cilvēki tiek pieradināti dzīvot bez darba, un nekas nav darīts, lai 2012. gadā radītu jaunas darba vietas. Arī cīņa ar ēnu ekonomiku pašreizējai valdībai esot neefektīva.

Par izaugsmi runājot, Šķēle tomēr atzīst, ka ekonomika turpinās attīstīties, visticamāk, arī nākamgad, bet tas būšot atkarīgs no Eiropas tirgus politikas.

Ja Latvijai viss tiks orientēts uz eksportu, tiklīdz «aizveroties kādas valsts durtiņām, mēs iekritīsim jaunā bedrē,» tā Šķēle.

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas