Skolas vēl cenšas saprast, kā nodrošināt attālinātās mācības

Gatavojoties attālinātam mācību procesam, izglītības iestādes turpina apzināt skolēnus, kuriem mājās nav datoru un interneta pieslēguma.

Kā liecina aģentūras LETA vērojumi, lielākajā daļā mācību iestāžu attālinātās mācības vēl nav sākušas, jo valda gana liela neziņa, kā tās nodrošināt, attiecīgi realitātē skolēniem priekšlaicīgi ir sācies brīvlaiks. Tomēr, lai mācības varētu atsākt pēc brīvlaika, skolas apzina savu audzēkņu tehniskās iespējas.

Rugāju novada Izglītības pārvaldes vadītāja Biruta Berkolde pastāstīja, ka piektdien, 13.martā, uzdevumi attālināti skolēniem netiek doti, jo nākamnedēļ būs brīvlaiks. Skolēni uz izglītības iestādēm piektdienā nav atnākuši, un arī daudzi pirmsskolēnu vecāki lēmuši bērnus atstāt mājās.

Berkolde apgalvoja, ka vēl pirms valdības rīkojuma par ārkārtas situāciju valstī sākta skolu un skolēnu iespēju apzināšana, un zināms, ka trim skolēniem mājās nav pieejams dators vai interneta pieslēgums. Brīvlaikā pašvaldība lems, kā šiem bērniem tehniku nodrošināt, iespējams, tie būs skolu datori.

Arī Aizkraukles novada Izglītības pārvaldes vadītāja Astra Siliņa atklāja, ka skolas mācību procesam attālināti gatavosies brīvlaikā. Pēc viņas teiktā, mācību priekšmetiem, kur nepieciešama klātbūtne aktivitāšu veikšanai, piemēram, sportam, tiks meklētas alternatīvas. Izglītības pārvaldes vadītāja ir pārliecināta, ka pedagogi ir nodrošināti ar datoriem, savukārt skolēnu iespējas vēl tiek apzinātas.

Novada pirmsskolas izglītības iestāžu apmeklējums ir dažāds, un Siliņa pieļāva, ka daļa vecāku šodien izvēlējušies bērnus uz bērnudārzu nenogādāt.

Viesītes novada pašvaldības izpilddirektore Sanita Lūse stāstīja, ka situācija ar tehnoloģiju pieejamību un iespējām strādāt attālināti vēl tiek apzināta. Ja bērniem nebūs pieejams dators un internets, visdrīzāk, viņi uzdevumu pildīšanai varēs izmantot novada bibliotēkas, jo tās pašlaik nav plānots slēgt.

Pašvaldība šorīt nenodrošināja skolēnu autobusus, un, pēc Lūses novērojuma, arī novadā kursējošais sabiedriskais transports bijis pustukšs.

Savukārt pedagogi par turpmāko darbu spriedīs nākamnedēļ.

Novadā slēgta Viesītes vidusskola, Viesītes Jaunatnes iniciatīvu centrs, Mūzikas un mākslas skola, Sēlijas sporta skola, Viesītes Kultūras pils, muzejs Sēlija, kā arī kultūras nami pagastos, Viesītes Dienas centrs. Kultūras iestādēs ārkārtas situācijas laikā nenotiks kolektīvu mēģinājumi un nodarbības. Tāpat arī Viesītes novadā atcelti visi publiskie pasākumi bez apmeklētāju skaita ierobežojuma.

No 13.marta līdz 14.aprīlim Viesītes novada dome iespēju robežās klātienes pakalpojums sniegs attālināti. Pašvaldība aicina iedzīvotājus ar domes vadību un darbiniekiem pēc iespējas sazināties telefoniski vai rakstot e-pastos, kā arī izmantot e-pakalpojumus Latvija.lv.

Lasiet arī: COVID-19 ietekmes mazināšanai uz ekonomiku valsts atvēlēs līdz miljardam eiro

Jau ziņots, ka 13.martā visā Latvijā spēkā stājas ierobežojumi, kas noteikti ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju.

Ārkārtējā situācija valstī izsludināta saistībā ar koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 izplatību un būs spēkā līdz 14.aprīlim ar mērķi ierobežot infekcijas izplatību.

Lai apmeklētu pirmsskolas izglītības iestādi, vecākiem šodien ir jāiesniedz pirmsskolas izglītības iestādē rakstisks apliecinājums, ka bērns un ģimene nav apmeklējuši COVID-19 skartās valstis vai teritorijas, nav bijuši kontaktā ar COVID-19 saslimušajiem vai kontaktpersonām un vecākiem nav iespēju citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu.

Tāpat tiks pārtraukta mācību procesa norise klātienē visās citās izglītības iestādēs, no 13.marta nodrošinot mācības attālināti, izņemot centralizēto valsts pārbaudījumu norisi.

Pārtraukta tiks visu kultūrizglītības un sporta profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmu mācību procesu norise, piemēram, treniņu, sacensību un mēģinājumu norise.

Ar šodienu atcelti un aizliegti visi publiskie pasākumi, sapulces, gājieni un piketi, kuros piedalītos vairāk nekā 200 cilvēki.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas