bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 04.04.2020 | Vārda dienas: Ārvalda, Ārvaldis, Ārvalds, Herta, Valda
LatviaLatvija

Skolēni no visas Latvijas savāc pārstrādei 1'228 tonnas makulatūras

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(-1 vērtējums, 1 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUIesaistoties 388 izglītības iestādēm no visas Latvijas, savāktas un pārstrādātas vairāk nekā 1 228 tonnas makulatūras, BNN vēsta Zaļā josta.

Piedaloties ikgadējā Zaļā josta rīkotā makulatūras vākšanas konkursā Tīrai Latvijai!, 88 843 bērni un jaunieši no visas Latvijas mācību gada laikā savākuši un nodevuši pārstrādei 1 228,2 tonnas makulatūras. Konkurss norisinās jau 13.reizi, sniedzot nozīmīgu ieguldījumu otrreizējo izejvielu pārstrādes nozares attīstībā un dabas resursu saudzēšanā, ik gadu iesaistot aizvien plašāku sabiedrības daļu atkritumu šķirošanā, skaidro konkursa organizatori.

«Rīkojot makulatūras vākšanas konkursu mācību iestādēm, Zaļā josta ikdienas atkritumu šķirošanu paceļ jaunā līmenī, veicinot sabiedrības izpratni par iespējām ikdienā taupīt resursus un izprast otrreizējo izejvielu pārstrādes nozīmi. Sadarbībā ar ilggadējo konkursa partneri AS Latvijas valsts meži tiek veicināta Latvijas mežu saglabāšana un ilgtspējīga apsaimniekošana Latvijā, kā arī būtiski saudzēti citi dabas resursi, piemēram, ietaupīts ievērojams elektrības, ūdens un CO2 apjoms. Savukārt sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru otrreizējo izejvielu vākšanai tiek piešķirta īpaša nozīme skolēnu vides izglītības programmā,» komentē organizatori.

2016./2017.mācību gadā makulatūras vākšanā iesaistījās 88 843 dalībnieki no 388 izglītības iestādēm. Kopumā savāktas 1 228 tonnas un 237 kg makulatūras, kas ir par 13% vairāk nekā pērn. Bērnu savāktā makulatūra nogādāta pārstrādē un uz šo brīdi jau ir pārtapusi jaunā papīrā un citos celulozes šķiedras materiālos – olu bretēs, tapetēs vai kartonā.

Visvairāk dalībnieku makulatūras vākšanas konkursā šajā mācību gadā pieteicās no Rīgas un Rīgas reģiona, kuru konkursā pārstāvēja vairāk nekā 39 tūkstoši skolēnu no 117 izglītības iestādēm, kopumā savācot 340 tonnas makulatūras.

Kurzemes reģiona 85 mācību iestāžu audzēkņi pārstrādei nodeva 258 tonnas makulatūras, no Zemgales 67 izglītības iestādēm izvestas 246,3 tonnas makulatūras, savukārt no Latgales konkursā iesaistījās 65 izglītības iestādes, savācot 182,3 tonnas nevajadzīgu papīru. Mazākais dalībnieku skaits makulatūras vākšanā pieteicās no Vidzemes reģiona, kuru konkursā pārstāvēja 55 izglītības iestādes, savācot 154,4 tonnas makulatūras.

Makulatūras vākšanas konkursā Tīrai Latvijai! godalgas izcīnīja Ķekavas vidusskola, iegūstot 1.vietu kopvērtējumā par savāktām 27,9 tonnām makulatūras, 2.vieta Daugavpils Centra vidusskolai par savāktām 26,7 tonnām makulatūras un 3.vietu ieguva Ādažu vidusskola par savāktām 24,1 tonnām makulatūras.

Konkursa uzvarētāji atbilstoši savāktajam makulatūras daudzumam uz vienu mācību iestādes audzēkni ir Pāvilostas Svētā Pētera un Pāvila evaņģēliski Luteriskās draudzes Svētdienas skola, kuras katrs audzēknis savācis vidēji 384 kg makulatūras. Otrā vieta Brenguļu sākumskolai, kuras audzēkņi savākuši vidēji 288 kg makulatūras uz katru skolas audzēkni, savukārt trešo vietu ieguva Saldus pagasta pirmsskolas izglītības iestāde Graudiņš, savācot vidēji 246 kg makulatūras uz katru audzēkni.

«Makulatūras pārstrāde ļauj ievērojami saglabāt dabas vērtības, jo jauna papīra izgatavošanai no makulatūras nepieciešams par 70% mazāk enerģijas un par 60% mazāk ūdens, salīdzinot ar papīra ražošanu no koksnes. Pārstrādājot papīru, tiek samazinātas tādu klimata izmaiņu veicinošo gāzu kā CO2 – par 900 g./kg., N02 un SO2 emisijas gaisā, kā arī novērsta ūdens piesārņošana ar hlora savienojumiem no balināšanas iekārtām,» stāsta orgnizatori.

Zaļā josta parstāvi norāda, ka konkursā Tīrai Latvijai! 2016./2017.mācību gada ietvaros bērnu savāktā makulatūra pārstrādāta 944,7 tonnās jauna papīra, kas ļāvis 19 650 kokiem vai nu palikt dabā, vai tikt izmantotiem citu, vērtīgāku koka produktu radīšanai. Tādējādi tiks saglabāti vairāki hektāri mežu platību, kas ik gadu ražos 23,6 tonnas skābekļa. Turklāt tiks samazināti globālās sasilšana tempi, absorbējot siltumnīcefekta gāzes – oglekļa dioksīda CO2 – emisijas par 117,9 tonnām ik gadu.

Ref:224.000.103.1147


Pievienot komentāru

Ar COVID-19 inficējušies jau 40 veselības aprūpes darbinieki

Varianti, kā ārstniecības personas inficējušās, varētu būt dažādi, klāstīja Perevoščikovs, piebilstot, ka infekcijas avots varētu būt gan pacienti, gan arī kolēģi.

airBaltic līdz oktobra beigām atcels apmēram 50% plānoto reisu

Turpinoties COVID-19 pandēmijas izraisītajai krīzei, Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic no 15.aprīļa līdz 31.oktobrim atcels apmēram 50% plānoto lidojumu.

Aprīļa pirmajās dienās bezdarbnieka statusam reģistrējušies 1 792 iedzīvotāji

Aprīļa pirmajās dienās bezdarbnieka statusam reģistrējušies vēl 1 792 iedzīvotāji, tādējādi kopējais bezdarbnieku skaits valstī sasniedzis 63 319, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras apkopotie dati.

Igaunijā pašvaldībām gatavo 30 miljonu eiro atbalstu no papildbudžeta

Igaunijas valdība ir izstrādājusi valsts papildbudžetu. Tajā pašvaldībām krīzes ietekmes mazināšanai paredzēts piešķirt 30 miljonus eiro un vēl 100 miljoni eiro ieplānoti ekonomikas stimulēšanai.

Baltkrievija noraida Lietuvas bažas par rīcības trūkumu pret COVID-19

Lietuva šonedēļ paudusi satraukumu, ka Baltkrievijas valdība nerīkojas adekvāti koronavīrusa pandēmijā un var kļūt par nekontrolētu slimības perēkli, kas apdraud kaimiņus. Minska šo kritiku ir noraidījusi, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Palielina sodu par ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu pārkāpšanu

Paaugstināts naudas sods par epidemioloģiskās drošības prasību, kā arī par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu.

Mājas. Ziepes. Divi metri – SPKC atgādina galvenos piesardzības pasākumus

SPKC iesaka palikt mājās, ja tas ir iespējams, strādāt attālināti un atturēties no publisku vietu apmeklēšanas vispār vai darīt to tikai ārkārtējas nepieciešamības gadījumā.

Latvijā mirusi 99 gadus veca pensionāre, kurai konstatēts COVID-19

Latvijā saslimšanas gadījumu skaits ar koronavīrusu COVID-19 sasniedzis 493, pēdējā diennaktī nākot klāt 35 gadījumiem.

COVID-19 pandēmija un korupcijas riski. Kā valdībai un sabiedrībai pret tiem nodrošināties?

Saeimai jāturpina darbs pie lobēšanas atklātības regulējuma izstrādes, lai iespējami ātri palielinātu izsekojamību un atklātību par pieņemtajiem lēmumiem, t. sk. ar krīzi un pēckrīzes situāciju saistītajiem.

ANO Ģenerālā asambleja aicina ciešāk sadarboties bezprecedenta situācijā

ANO Ģenerālajā asamblejā pasaules valstis ir vienbalsīgi apstiprinājušas rezolūciju, kur atzīts, ka pandēmijas ietekmei uz cilvēci nav precedenta, un aicinājušas valstis pastiprināti sadarboties, lai apturētu postošās slimības izplatību, ziņo Kataras raidorganizācija Al Jazeera.

Jaunākie dati par COVID-19 Baltijā. Latvijā – 493, Lietuvā – 696, Igaunijā – 961

Cilvēki ir aicināti pēc iespējas organizēt darbu no mājām, iepirkties retāk un pēc iespējas neuuzturēties tur, kur ir daudz cilvēku.

Izvēli par otrajā pensiju līmenī uzkrātā kapitāla izmantošanu varēs atlikt

«Šie grozījumi ir būtiski visiem tiem, kam pensijā jādodas tuvākajā laikā, lai viņi nezaudētu otrā līmeņa uzkrājumus. Svarīgi ir neizdarīt straujas darbības laikā, kad finanšu tirgi piedzīvo krīzi, bet nogaidīt, kad situācija stabilizējas.»

Akciju cenas pieaug, kāpjot naftas cenām

ASV un Eiropas akciju cenas ceturtdien, 2.aprīlī, pieaugušas, investoriem svārstoties starp pēkšņu naftas cenu kāpumu un satraucošiem ekonomikas datiem.

Pasaulē COVID-19 saslimšanas gadījumi pārsniedz 1 000 000

Pasaulē apstiprināto COVID-19 saslimšanas gadījumu kopskaits ir pārsniedzis vienu miljonu, un no slimības komplikācijām ir miruši kopumā 52 500 cilvēku, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Brīvdienās mainīgs laiks, taču nākamnedēļ gaidāmi pat +18 grādi

Tuvākās nedēļas laikā gaidāmi mainīgi laikapstākļi – brīvdienās vēl naktīs gaidāms sals, bet jaunnedēļ kļūs daudz siltāks, dienā temperatūrai sasniedzot +13…+18 grādus pēc Celsija.

Budžeta ieņēmumi martā par aptuveni 7% atpalikuši no plāna

Līdz ar COVID-19 izraisītās krīzes vēršanos plašumā martā Latvijas budžeta ieņēmumi par 7,2% atpalikuši no plāna.

Lietuva ceļ vīrusa slimnieku izsekošanu pāri cilvēktiesībām

Kas ir liekams pirmajā vietā ārkārtas situācijā, kāda ir vispasaules COVID-19 pandēmija? Protams, kārtība. Bet kā ar cilvēktiesībām? Represīvās valstīs kā Ķīnā un Krievijā sērgas savaldīšanai ir izvēlēta pātaga, tikmēr vecās Rietumu demokrātijas joprojām uzskata, ka aicinājumi un brīdinājumi darbojas labāk. Kādu ceļu iet Lietuva?

Aizliedz ārkārtējā situācijā nepieciešamo zāļu eksportu no Latvijas

Zāļu valsts aģentūrai ar rīkojumu uzdots izveidot sarakstu ar ārkārtējā situācijā nepieciešamajām zālēm, ņemot vērā Pasaules Veselības organizācijas rekomendācijas COVID-19 ārstēšanai.

Viesnīca Roma atlaiž visus darbiniekus, jo tai neapstiprina dīkstāves pabalsta saņemšanu

Viesnīcā Roma tiek atlaisti visi darbinieki, jo nav gūts Valsts ieņēmumu dienesta apstiprinājums dīkstāves pabalstu saņemšanai.

Plāno grozīt likumu, lai MK varētu vairākkārtīgi pagarināt ārkārtas stāvokli, nevis tikai vienu reizi līdz trim mēnešiem

Patlaban likums paredz, ka nepieciešamības gadījumā Ministru kabinetam ir tiesības vienu reizi pagarināt izsludināto ārkārtējo situāciju uz laiku, kas nav ilgāks par trim mēnešiem.

Dīkstāves reglamentu piemēros uzņēmumiem ar nodokļu parādiem

Ar grozījumiem noteikumos paredzēts, ka dīkstāves pabalstu varēs saņemt darbinieki no tāda krīzes skarta darba devēja, kam uz pieteikuma iesniegšanas brīdi nodokļu parāds nepārsniedz 1 000 eiro. 

Ķīnas pilsētā aizliedz ēst suņus un kaķus

Ķīnas lielpilsētā Šeņdžeņā aizliegs pārdot un lietot uzturā suņu un kaķu gaļu, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Evai Mārtužai apstiprina deputātes pilnvaras uz laiku

Līdz ar to pastāvīgo 13.Saeimas deputāta mandātu iegūst Jānis Butāns. Viņš pagājušā gada janvārī Saeimas sastāvā iestājās uz laiku, kamēr ministra pienākumus pilda Tālis Linkaits.

COVID-19 dēļ armiju iesaistīs arī patruļās uz robežas ar Baltkrieviju

No 30.marta, atsaucoties Valsts robežsardzes lūgumam, NBS iesaistījušies Latvijas-Krievijas robežas uzraudzībā.

ASV koronavīrusa upuru skaits pārsniedz 5 000, Itālijā – 12 400

Valstī ar pasaulē vislielāko COVID-19 saslimušo skaitu, ASV, nāves gadījumu skaits paātrinās un ir pārsniedzis 5 000. Itālijā, kas ir valsts ar pasaulē vislielāko slimības upuru skaitu, reģistrēti 12 430 mirušie no slimības komplikācijām, ziņo BBC un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!