Skolēniem Igaunijā atļauj nekārtot eksāmenus Covid-19 dēļ

Igaunijas pamatskolu un vidusskolu šogad beidzēji tiks atbrīvoti no pienākuma veiksmīgi nokārtot skolas eksāmenus, tā paredz likums, ko Igaunijas parlaments pieņēmis trešdien, 14.aprīlī, vēsta raidorganizācija ERR.

Igaunijas skolās ierastā prakse ir, ka, beidzot pamatskolu vai vidusskolu, pavasarī ir jānokārto skolas eksāmeni. 2020./2021.gada mācību gadā pirmie eksāmeni bija paredzēti aprīļa ceturtajā nedēļā, kas būs nākamnedēļ.

Lasiet arī: Jaunnedēļ klātienes mācības dažādām klašu grupām varēs rīkot 55 pašvaldībās

Trešdien Rīgikogu ar 81 likumdevēja atbalstu no 101 atbalstīts likums, kas paredz atcelt obligāto prasību par eksāmenu nokārtošanu, lai audzēknis varētu pabeigt attiecīgo izglītības posmu un turpināt mācības nākamajā izglītības līmenī.

Izmaiņu priekšlikuma iesniedzēji skaidrojuši, ka atkāpšanās no ierastās eksāmenu prakses un to veiksmīgas nokārtošanas prasības šogad vajadzīga saistībā ar apgrūtināto mācību procesu, ko izraisījusi Covid-19 pandēmija un ar to saistītie ierobežojumi. Igaunijas skolās kopš marta, kad ieviesti jaunākie ierobežojumi, mācību process norisinās attālināti, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas