Skolēns bez veikta testa saņem negatīvu rezultātu; VM risina radušos problēmu

Pagājušās nedēļas nogalē vairākus vecākus pārsteidza e-pastā saņemts ziņojums par to, ka viņu bērniem ir negatīvs Covid-19 tests. Lai gan sākotnēji var šķist, ka saņemta nomierinoša ziņa, tomēr ne situācijā, ja skolēns šādu testu nemaz nav veicis, raksta portāls delfi.lv.

Kā atzīst Veselības ministrijā (VM), notikusi kļūda – skolas laboratorijām nosūtījušas tukšus stobriņus. Tagad VM apzina problēmas un tās labo.

Izglītības un zinātnes ministrija jau iepriekš bija izstrādājusi norādījumus: «Situācijā, ja kāds skolēns nav ieradies skolā uz testēšanu vai stobriņu skaits piegādāts ar rezervi, testēšanā neizmantotos stobriņus nedrīkst iepakot kopā ar stobriņiem, kuros ir siekalu paraugi. Neizmantotie stobriņi jānodod kurjeram atsevišķā iepakojumā. Nākamajā piegādes reizē tiks piegādāti jauni stobriņi. Neizmantotos stobriņus nedrīkst izmantot citās reizēs.»

SIA Centrālā laboratorija pārstāve Līga Ribkinska, atsaucoties uz šiem noteikumiem, portālam Delfi sacīja, ka «vairākās mācību iestādēs tas tomēr nav ticis izdarīts, tad arī vairākiem pakalpojuma veicējiem nācās saskarties ar situāciju, ka pūļa testēšanas rezultātā ziņa tika nosūtīta arī par tiem bērniem, kuri siekalas testam nebija nodevuši».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas