Skotija vēlas atkārtotu referendumu par neatkarību no Lielbritānijas

Skotijas premjerministre Nikola Stērdžena

Vēloties precizēt Skotijas nākotni pēc Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības, Skotijas premjerministre Nikola Stērdžena (Nicola Sturgeon) paziņojusi par ieceri sarīkot atkārtotu referendumu par atdalīšanos no Lielbritānijas, ja Skotija tiks atdalīta no ES pret valsts iedzīvotāju gribu.

Kā vēsta britu sabiedriskais medijs BBC, trešdien, 24.aprīlī, Stērdžena uzrunā Skotijas parlamentam norādījusi, ka drīzumā nāks klajā ar priekšlikumu atkārtota referenduma sarīkošanai līdz 2021.gadam. Vienlaikus valdības vadītāja atzinusi, ka tautas nobalsošanas organizēšanai būs vajadzīga Londonas piekrišana.

Lielbritānijas valdības pārstāvis savukārt ir paziņojis, ka valdība atsakās izdot referendumam nepieciešamo rīkojumu, tā nostāju pamatojot ar Skotijas iedzīvotāju lēmumu 2014.gada referendumā.

Tolaik skotu vēlētāju vairākums, proti, 55%, noraidīja Skotijas atdalīšanos no Lielbritānijas, taču 2016.gada Brexit referendumā vairākums skotu nobalsoja par palikšanu ES. Kā zināms, Lielbritānijas vēlētāju vairākums Brexit referendumā atbalstīja izstāšanos, tātad Skotija būtu spiesta pamest ES pret tās iedzīvotāju gribu

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas