Slēgta viltus interneta vietne, kas imitējusi prokuratūras mājaslapu

Interneta vietne prokuratura.info, kas izplatīja maldinošu informāciju par Šveices pilsoni Rudolfu Meroni, ir atzīta par viltus interneta vietni, vēsta prokuratūrā. Viltus vietne šobrīd slēgta un vairs nestrādā.

Tā maldina interneta lietotājus par tās saistību ar oficiālo prokuratūras mājaslapu prokuratura.lv, norādījusi prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.

Par domēna izmantošanu prokuratūra informēja Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūciju Cert.lv. Savukārt par vietnē minēto saturu informētas valsts drošības iestādes.

Kā norāda Cert.lv, lapa ir slēgta, un vainīgo meklēšana un sodīšana ir valsts tiesībsargājošo institūciju, piemēram, Valsts policijas, kompetencē.

Vietnē prokuratura.info bija ievietots it kā e-pastu arhīvs, kurā, kā apgalvo tā publicētāji, atrodamas Meroni sarakstes. Iespējams, tādā veidā tika veikta nomelnošanas kampaņa.

Savukārt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) apliecināja, ka tas pievērsis uzmanību minētajai vietnei, tās saturam un rīkosies atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajai kompetencei.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas