Šleseram uzlikts naudassods par 18.septembra protestu

Valsts policija (VP) par epidemioloģiskās drošības un cita veida pārkāpumiem septembrī un oktobrī notikušajās protesta akcijās partijas Latvija pirmajā vietā līderim Aināram Šleseram kopumā administratīvajos sodos piemērojusi 1 675 eiro.

VP saistībā ar 18.septembrī Rīgā notikušajiem piketiem ir konstatējusi vairākus epidemioloģiskās drošības un sabiedriskās kārtības pārkāpumus. Toreiz partijas Latvija pirmajā vietā līdera Šlesera izsludinātajā pasākumā par brīvprātīgu vakcināciju Rīgā, 11.novembra krastmalā, bija sapulcējušies vairāk nekā 1 000 cilvēku.

Personas pēc piketa Krastmalā devās gājienā uz Brīvības pieminekli, kur kopumā maksimālais cilvēku skaists bija līdz 500, bet drīz vien šīs personas pakāpeniski izklīda, iepriekš norādīja VP.

Neminot personas vārdu, saistībā ar šo protesta akciju vienai personai piemērots 175 un 500 eiro sods, apstiprināja VP Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Lasiet arī: Gobzemam par 18.augusta protesta akciju piemēro 6 700 eiro sodu

Saistībā ar minēto protesta akciju ir ierosināti vēl divi administratīvā pārkāpuma procesi, kur lēmumi patlaban nav pieņemti, norādīja policijā.

Savukārt 2.oktobrī Šlesera izsludinātajā protesta akcijā pret vakcināciju pie Brīvības pieminekļa pulcējās vairāk nekā 500 dažāda vecuma iedzīvotāju. Arī toreiz VP paziņoja, ka akcijā atkal tika apzināti pārkāpti epidemioloģiskās drošības noteikumi, kā arī prasības, kas ietvertas likumā Par sapulcēm, gājieniem un piketiem.

Policijā apstiprināja, ka šajā gadījumā vienai personai piemērots 1 000 eiro sods.

Šleseram likums paredz tiesības policijas lēmumus par sodiem pārsūdzēt tiesā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas