bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 21.07.2018 | Vārda dienas: Meldra, Meldris, Melisa
LatviaLatvija

Slimnīcā: Cietējs valstī pašlaik ir lauku cilvēks, kuram nav viegli nokļūt pie urologa

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Jau trešo gadu Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Uroloģijas klīnikas ārsti dodas uz Latvijas reģioniem, kur trūkst urologu, lai vīriešiem bez maksas sniegtu konsultācijas un pārbaudītu veselību. Šogad urologi nolēmuši pilnu darba dienu pieņemt vīriešus Dobelē, Cēsīs, Rēzeknē un Jēkabpilī.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas urologi jūnijā jau viesojušies Dobelē, Cēsīs un Rēzeknē. 29.jūnijā urologs vīriešus gaidīs Jēkabpils poliklīnikā. Lielās kungu intereses dēļ urologi uz šīm pilsētām nolēmuši šogad doties vēlreiz – jau jūlijā, norāda slimnīcas pārstāvji.

«Konsultācijas reģionos notiek, pateicoties labdarības un ziedojumu vākšanas akcijai Pīļu skrējiens, ko jau vairākus gadus Tēva dienā organizē vīriešu organizācija Round Table Latvija sadarbībā ar Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu un Austrumu slimnīcas Atbalsta fondu. Katrs, kurš ziedo reģionos dzīvojošo vīriešu veselības pārbaudēm, saņem mazu, dzeltenu rotaļu pīlīti ar kārtas numuru. Pēc tam visas pīles vienlaikus tiek ielaistas Rīgas kanālā, kur tās, straumes nestas, uzsāk sacensības. Ātrāko pīlīšu īpašnieki iegūst dažādas atbalstītāju sarūpētas balvas, bet saziedotā nauda tiek izmantota, lai nodrošinātu Rīgas urologu izbraucienus uz reģioniem,» stāsta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā.

Austrumu slimnīcas urologs Māris Jakubovskis stāsta, ka Pīļu skrējiens ir labdarības akcija, kas jau vairāk nekā 20 gadus tiek rīkota dažādās pasaules valstīs, lai atraktīvā veidā pievērstu sabiedrības uzmanību vīriešu veselībai un vāktu ziedojumus. «Arī Latvijā šī akcija jau kļuvusi par tradīciju.»

Austrumu slimnīcas urologi kungus reģionos konsultē un pārbauda, nesaņemot par to samaksu. Ar labdarības akcijā saziedotajiem līdzekļiem tiek segti izdevumi par transportu, telpu un aparatūras īri, instrumentiem un materiāliem.

«Vislielākais cietējs valstī pašlaik ir lauku cilvēks, kuram nav viegli nokļūt pie urologa. Bieži vien rajona slimnīcā šāda speciālista nav, bet aizbraukt uz Rīgu dažādu iemeslu dēļ ir sarežģīti. Tāpēc radās ideja organizēt urologu izbraucienus uz laukiem,» stāsta dakteris Jakubovskis.

«Šīs akcijas mērķis ir arī uzlabot vīriešu attieksmi pret savu veselību. Nav noslēpums, ka liela daļa vīriešu ir kūtri uz veselības pārbaudēm. Ja sievietei kaut kas kaiš, viņa aiziet pie ārsta. Bet īsts vecis taču neies, jo viņš jau vēsturiski ir audzināts neraudāt un nesūdzēties, ziedot savu dzīvību ģimenes un valsts labā. Tāpēc, lai gan puiku piedzimst vairāk, gadiem ejot, liela daļa vīriešu iet bojā un sieviešu paliek vairāk. Lielu daļu no šīm nāvēm varētu novērst, ja vīrietis būtu laikus vērsies pie ārsta,» turpina Jakubovskis.

Runājot par vīriešu veselību viņš norāda, ka parasti visvairāk tiek akcentēts prostatas vēzis, ko joprojām bieži konstatē novēloti. Tomēr tā nebūt nav vienīgā uroloģiskā slimība, kas apdraud vīriešus un ko būtiski atklāt pēc iespējas ātrāk. «Vīrieši cieš arī no nieru un urīnpūšļa slimībām, tai skaitā ļaundabīgiem audzējiem. Viņiem ir arī seksuālas dabas traucējumi. Ja vīrietim ir problēmas seksuālajā dzīvē, vai tad viņam var būt laimīga ģimene, laba dzīves kvalitāte?» retoriski jautā Jakubovskis. «Tādēļ uz bezmaksas konsultācijām reģionos vīrieši ir aicināti nākt ar jebkuru problēmu. Var nākt arī vienkārši pārbaudīt veselību vai aprunāties ar urologu. Mūsu galvenais mērķis ir veselīgs, motivēts un labi noskaņots vīrietis.»

Austrumu slimnīcas urologs Juris Jansons, kurš 14.jūnijā konsultēja pacientus Cēsīs, stāsta, ka gribētāju apmeklēt bezmaksas urologa konsultācijas šajā pilsētā ir patiešām daudz. «Ļoti liels prieks darīt kaut ko vairāk un darīt to tieši Cēsīs. Piestrādājot Cēsu klīnikā par dežūrķirurgu, esmu novērojis, ka Cēsis ir stipru vīru pilsēta un vienīgais, kas šos vīrus var nogāzt no kājām, ir slimība,» viņš saka. «Uz bezmaksas konsultācijām pie manis todien bija pierakstīti 16 vīrieši un vēl divtik diemžēl bija palikuši aiz strīpas. Konsultētie pacienti lielākoties bija vīri gados, kuri nekad nebija bijuši pie urologa. Starp viņiem bija tādi, kuriem bija nepieciešama tālāka rūpīga izmeklēšana.»

Arī jūlijā Austrumu slimnīcas urologi dosies pie vīriešiem Dobelē, Cēsīs, Rēzeknē un Jēkabpilī, katrā pilsētā veltot pilnu darba dienu vīriešu konsultēšanai un izmeklēšanai. Pieteikšanās uz konsultācijām tiks savlaicīgi izsludināta vietējā presē. Jau zināms, ka Cēsu klīnikā Austrumu slimnīcas urologs pacientus uzņems 7.jūlijā (tālr. reģistrācijai 64125634).

Ref:224.000.103.1531


Pievienot komentāru

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,212 miljardi eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,212 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Sākoties festivālam Positivus, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme

Sākoties mūzikas festivālam Positivus, kas nedēļas nogalē norisināsies Salacgrīvā, autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi uz Tallinas šosejas.

Spānija atceļ aresta orderi Katalonijas neatkarības pasludinātājam Pudždemonam

Spānijas Augstākā tiesa ir atcēlusi Eiropas aresta orderi bijušajam Katalonijas reģiona valdības galvam Karlesam Pudždemonam, jo Vācija ir atteikusies viņu izdot tiesāšanai par apsūdzību dumpja rīkošanā par Katalonijas reģiona neatkarības pasludināšanu 2017.gadā.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 11,6%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 11,6% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 1,728 miljonus.

Igaunijas rūpniecisko ražotāju cenas gadā augšup par 2,9%

Rūpniecisko ražotāju cenu indekss Igaunijā gada laikā no pērnā jūnija līdz 2018.gada jūnijam ir kāpis par 2,9%, attiecīgi radot arī eksporta cenu kāpumu, tā aplēsuši igauņu satistiķi.

Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 52 000 km apjomā

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs grants autoceļiem, veica greiderēšanu 52 353 km apjomā un greiderējamā kārta atjaunota 3 228 kubikmetru apjomā.

Pētījums: Latvijā katrs trešais saņēmis piedāvājumu aizņemties naudu nelegāli

Gandrīz katrs trešais iedzīvotājs Latvijā jeb 31% respondentu atzīst, ka ir saņēmis piedāvājumus naudu aizņemties nelegālajā tirgū, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas pētījumā, ko šā gada jūlijā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Putins aicina NATO beigt «bezatbildīgi» tuvināties Ukrainai un Gruzijai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis brīdinājumu NATO, lai militārā alianse neveido ciešākas saiknes ar Gruziju un Ukrainu, vērtējot, ka šāda politika esot bezatbildīga un tai varot būt sekas NATO, kuras politiķis gan nav konkretizējis.

Plāno atļaut pārtiku pēc derīguma termiņa beigām nodot labdarībai

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc derīguma termiņa beigām varēs nodot labdarībai.

Ungārija iesūdzēta ES tiesā par aizliegšanu palīdzēt «nelegāliem imigrantiem»

Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Saeimas partijas nesteidz paust atbalstu Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu

Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.

Saglabāsies silts vietām pat karsts laiks

Tuvākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt ciklons, līdz ar to debesis būs daļēji mākoņainas un vietām ir gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Igauņi alkoholu pērkot Latvijā, pusgadā nodokļos zaudē 20 miljonus eiro

Latvijas veikalos, kas atrodas pie Igaunijas robežas, pirmajā pusgadā pārdoti 1,6 miljoni litru stipro alkoholisko dzērienu, un tas nozīmē, ka Igaunija nodokļos zaudējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Asociācija: Ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek Latvijā ārstēti un turpina izplatīt infekciju

HIV Latvijā joprojām turpina savu uzvaras gājienu – ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek ārstēti un turpina izplatīt infekciju. Tādēļ ir nekavējoties jārīkojas, lai Latvija zaudētu savu HIV karaļvalsts statusu un infekcija tiktu ierobežota, aicina Baltijas HIV asociācija.

Jaunākie komentāri