Slimnīca Igaunijā prasīs maksāt par neatceltiem ārsta apmeklējumiem

Igaunijā Austrumviru Centrālā Slimnīca grasās ieviest kārtību, ka pacientam, kurš neierodas uz pierakstu pie ārsta un nav par to iepriekš informējis, par nenotikšu apmeklējumu būs jāmaksā šā vai tā.

Kā pirmdien, 10.decembrī, ziņo Igauņu sabiedriskais medijs ERR un telekanāls ETV, slimnīcas vadība nolēmusi no 2019.gada ieviest šādu kārtību, jo pacienti pārāk bieži neierodas pie speciālista, nepasakot, ka nevarēs ierasties.

2017.gadā Austrumviru Centrālā Slimnīcā kopumā nenotikušu pierakstu bijis 9 500, kas veidojis piecus procentus no visiem slimnīcā pieteiktiem speciālista apmeklējumiem.

«Pacientiem ir jābūt disciplinētiem, lai saprastu, ka, ja viņi nevar ierasties, viņiem ir tas jāpasaka mums, lai mēs varētu piedāvāt pieraksta laiku citam pacientam,» tā skaidrojusi slimnīcas vecākā ārste Aime Keisa (Aime Keis). Viņasprāt, jaunievedumam vajadzētu saīsināt arī pacientu rindas uz speciālista apmeklējumu.

Jaunā kārtība paredz, ka pacientam par nenotikušo apmeklējumu nāksies maksāt, ierodoties uz savu nākamo pierakstu pie ārsta. Austrumviru Centrālā Slimnīcā tomēr uzsver, ka «grēkojušam» pacientam netiks liegta medicīniskā palīdzība un ka neparedzētu, attaisnojošu apstākļu gadījumos slimnīca būs pretimnākoša.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas