Slimnīcas ASV atteikušās no pacientu rases kā kovida bīstamības kritērija

Kādā slimnīcu tīklā ASV cilvēku piederība tai vai citai rasei izmantota kā viens no kritērijiem, pēc kuriem vērtēts, vai pacientiem pastiprināta veselības apdraudējuma dēļ nodrošināt prioritāru kovida ārstēšanu. Slimnīcas atteikušās no kritērija, saskaroties ar juristu pretreakciju, vēsta amerikāņu raidorganizācija Fox News.

SSM Health ir veselības aprūpes iestāžu tīkls, kas uztur kopumā 23 slimnīcas ASV Ilinoisas, Misūri, Oklahomas un Viskonsinas štatā. Piektdien, 14.janvārī, vēstuli SSM Health nosūtījis bezpeļņas juridiskais uzņēmums Wisconsin Institute for Law and Liberty, norādot uz, tā vērtējumā, rasu diskrimināciju veidā, kā izvērtēt, kuriem pacientiem nodrošināt prioritāru kovida ārstēšanu ar monoklonālu antivielu kursu.

Vēstulē, atsaucoties uz SSM Health 2021.gada nogalē nosūtītu vēstuli ārstiem, juristi rakstījuši, ka slimnīcu tīkls pacientu vērtēšanā izmantojis aprēķinu, kur pacientiem, kuriem nav gaiša ādas krāsa, piešķirts par septiņiem punktiem vairāk nekā gaišas ādas krāsas pacientiem ar medicīniski apstiprinātām blakusslimībām un simptomiem. Ar aprēķinu, kur ārstēšanas saņemšanai vajadzīgais punktu skaits bijis 20, gaišas ādas krāsas pacientiem, kā uzskata juridiskais uzņēmums, dotas mazākas iespējas saņemt dzīvībai svarīgu ārstēšanu nekā pacientiem ar citu ādas krāsu.

Lasiet arī: Uz Pekinas Olimpiskajām spēlēm nevarēs nopirkt biļetes

«Piemēram, 50 gadus veca baltā sieviete (15 punkti), kura cieš no aptaukošanās (viens punkts), astmas (viens punkts) un hipertensijas (viens punkts), nevar saņemt monoklonālu antivielu kursu, jo viņa nesaņem 20 punktus,» vēstulē rakstījuši juristi. «Savukārt 50 gadus veca afroamerikāniete ar labu veselību (22 punkti) bez neviena no šiem veselības apdraudējumiem kvalificētos [ārstēšanai].»

Slimnīcu tīkla SSM Health vadība atbildējusi, ka tā veselības aprūpes iestādēs izmantotajos veselības apdraudējuma aprēķinos iepriekš bijuši gan rases, gan dzimuma kritēriji, taču, slimnīcu tīkls, balstoties jaunākajos klīniskajos pētījumos, ir svītrojis šos kritērijus. Kā norādījuši slimnīcu tīkla pārstāvji, juridiskais uzņēmums tā vēstulē atsaucies uz SSM Health iekšējo apkārtrakstu, kur bijusi atsauce uz «novecojušu aprēķina sistēmu», vēsta Fox News un Milwaukee Journal Sentinel.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas