Slovākijā atkāpjas premjerministrs Matovičs pēc uzticības zaudēšanas par Krievijas vakcīnas lēmumu

Slovākijā no premjerministra amata atkāpies Igors Matovičs (Igor Matovič). Politisko krīzi valsī izraisīja viņa lēmums iegādāties Krievijā izstrādāto Covid-19 vakcīnu un neveiksmes epidemioloģiskās krīzes pārvaldībā, vēsta franču ziņu aģentūra France 24.

«Kad viens gads paņem desmit tavas dzīves gadus. (..) Man bija gods, un paldies jums,» tā sociālajā tīklā Facebook par demisiju paziņojis Slovākijas premjerministrs.

Otrdienas, 30.marta, vakarā Slovākijas televīzijā pārraidīta viņa oficiāla nomaiņa ar partijas biedru un finanšu ministru Eduardu Hegeru (Eduard Heger). Pēdējo nominēt valdības vadītāja amatam ieteicis pats Matovičs, kurš nu stāsies Hegera vietā Slovākijas finanšu ministra amatā.

Lasiet arī: Slovākijā izeju no vakcīnu un politiskās krīzes meklē, piedāvājot nomainīt premjerministru

«Lūdzu, piedodiet man par visām kļūdām, ko esmu pieļāvis pēdējā gada laikā,» žurnālistiem pēc pasākuma sacījis Matovičs, kurš pie varas nāca 2020.gada 21.martā līdz ar pandēmijas sākumu Eiropā.

Slovākijas rīcība attiecībā uz cīņu ar Covid-19 pēdējā gada laikā ir izpelnījusies gan apbrīnu, gan nopēlumu. Šobrīd valstī ir viens no visaugstākajiem Covid-19 mirstības rādītājiem pasaulē, vēsta France 24.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas