Slovākijā par žurnālista slepkavību apsūdz četras personas

Slovākijas tiesībsargājošās iestādes saistībā ar žurnālista Jāna Kuceka (Ján Kuciak) un viņa dzīvesbiedres slepkavību 2018.gadā ir izvirzījušas apsūdzības politiķiem pietuvinātam uzņēmējam un vēl trim personām.

Kā pirmdien, 21.oktobrī, vēsta britu ziņu portāls The Guardian, uzņēmējs Mārians Kočners (Márian Kočner) un divi iespējamie līdzzinātāji nolieguši savu vainu Kuceka un viņa līgavas Martinas Kušnirovas (Martina Kušnírová) slepkavībā. Ceturtais apsūdzētais ir atzinis, ka bijis šāvējs.

Krimināllietā ir iesaistīta piektā persona, kāds vīrietis, kuram noteikts liecinieka statuss un kurš ir atzinies slepkavību organizēšanā, bet ir piekritis sadarboties ar apsūdzības pusi kriminālprocesā, kur tiesas priekšā jāstājas četriem iepriekš minētajiem.

Lasiet arī: Slovākijā žurnālista slepkavības gadadienu aizvada ar masu mītiņiem

Slovākijas ģenerālprokuratūra paziņojusi, ka prasīs četriem apsūdzētajiem piespriest mūža ieslodzījumu par sešām apsūdzībām, tostarp slepkavību pēc iepriekšēja nodoma.

Kā vēstīts, 27 gadus vecais Jāns Kuceks un viņa dzīvesbiedre Martina Kušnirova pērn 21.februārī tika nošauti brīvdienu mājā Veļkamačas ciematā, Slovākijā. Abu līķos tika atrasts pa vienai šautai brūcei.

Kuceks pēdējos savas dzīves trīs gadus rakstījis šveiciešu-vācu izdevniecībai Ringier Axel Springer piederošajā ziņu portālā Aktuality.sk un pētījis iespējamu krāpšanos ar nodokļiem saistībā ar luksusa dzīvokļu biznesu, kā arī iespējamas itāļu mafijas saiknes ar slovāku amatpersonām.

Slepkavības 2018.gadā izraisīja Slovākijas valdības demisiju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas