Slovākijā pēc lēmuma pirkt Sputnik V vakcīnu atkāpjas seši ministri

Slovākijā politisko krīzi izraisījis premjerministra Igora Matoviča (Igor Matovič) lēmums iegādāties Krievijā ražoto Covid-19 vakcīnu. No darba ministru kabinetā atkāpušies seši ministri, bet mirstība no bīstamās slimības valstī ir trešā augstākā pasaulē, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Trešdien, 24.martā, Slovākijas valdību atstājuši ministri Ivans Korčoks (Ivan Korčok) un Braņislavs Grēlings (Branislav Gröhling) no labējās partijas Brīvība un solidaritāte, kuras vērtējumā vakcīna Sputnik V ir hibrīdkara ierocis. Līdz ar to Slovākijā šai saistībā demisionējušo ministru kopskaits ir sasniedzis sešus, un ir ievērojami pastiprinājies politiskais spiediens uz Matoviču viņam atkāpties no amata.

Arī Slovākijas prezidente Zuzana Čaputova (Zuzana Čaputová) ir norādījusi, ka ir būtiski, lai Matovičs demisionētu. Pats valdības vadītājs paudis gatavību atstāt amatu, tomēr paziņojis, ka vēlas turpināt darbu valdībā kādā no vadošiem ministru posteņiem.

Lasiet arī: ES ievieš stingrāku vakcīnu eksporta uzraudzību, lai līdz vasaras beigām vakcinētu 70% pieaugušo

Matovičs, pieņemot lēmumu valstij iepirkt Krievijā ražoto vakcīnu, apgāja koalīcijas partneru viedokli. Slovākija tā kļuvusi par otro valsti ES aiz Ungārijas, kas pasūtījusi vakcīnu Sputnik V pirms ES Eiropas Zāļu aģentūra pabeigusi tās vērtēšanu un devusi savu atzinumu, vai medikaments ir drošs un iedarbīgs. Slovākija ir saņēmusi 200 000 vakcīnas devas, bet vēl nav sākusi to injicēšanu iedzīvotājiem, kamēr nav vietējo pārbaužu rezultātu.

Slimība Covid-19 Slovākijā, kur ir ap 5,5 miljoniem iedzīvotāju, ir prasījusi 9 261 cilvēka dzīvību. Tas liecina par pasaulē trešo lielāko mirstību no Covid-19 izraisītām komplikācijām, vēsta The Guardian un Pasaules Veselības organizācija.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas