Slovākijā žurnālista slepkavības atklāšanā iesaista miljonu eiro

Slovākijas premjerministrs Roberts Fico (priekšplānā)

Saistībā ar slovāku pētnieciskā žurnālista Jāna Kuciaka (Ján Kuciak) slepkavību Slovākijas premjerministrs Roberts Fico (Robert Fico) izsludinājis vienu miljonu eiro lielu atlīdzību jebkuram, kurš sniegs ziņas, kas palīdzēs notvert nozieguma vaininiekus.

Britu raidsabiedrība BBC vēsta, ka pirmdien, 27.februārī, uzstājoties ar uzrunu pie galda, kas noklāts ar banknošu paciņām, Fico arī norādījis, ka plāno tikties ar medijiem, lai apliecinātu, ka «vārda brīvības aizsargāšana un žurnālistu drošība ir mums kopīga prioritāte, un manai valdībai tā ir ārkārtīgi svarīga».

27 gadus vecais Jāns Kuciaks (Ján Kuciak) un viņa dzīvesbiedre Martina Kušnirova (Martina Kušnírova) pirmdien, 26.februārī, atrasti nošauti brīvdienu mājā Veļkamačas ciematā Slovākijā. Abu līķos atrasts pa vienai šautai brūcei.

Slovākijas policijas pārvaldes priekšnieks Tibors Graspars (Tibor Gaspar) pavēstījis, ka slepkavības «visticamāk» saistītas ar Kuciaka profesionālo darbību, bet slovāku presē pirmdien uzvirmojuši dažnedažādi nozieguma iespējamie skaidrojumi.

Versiju piedāvājusi arī BBC, kura citējusi kāda Lielbritānijā dzimuša, ar Kuciaku strādājuša žurnālista pausto, ka mirušais pētījis iespējamus krāpnieciskus Eiropas Savienības naudas maksājumus kādā nodokļu afērā, kur Slovākijas un Itālijas pilsoņi, iespējams, saistīti ar itāļu organizētās noziedzības grupējumu «Ndrangheta».

Kuciaks pēdējos trīs gadus rakstījis šveiciešu-vācu izdevniecībai Ringier Axel Springer piederošajā ziņu portālā Aktuality.sk un pētījis iespējamu krāpšanos ar nodokļiem saistībā ar luksusa dzīvokļu biznesu.

Ref: 111.111.111.5698

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas