Slovāku žurnālista slepkavībā vainu atzīst armijas veterāns

Apsūdzētais Miroslavs Marčeks

Tiesā Slovākijā par žurnālista Jāna Kuceka un viņa dzīvesbiedres slepkavību savu vainu atzinis kāds bijušais karavīrs. Slepkavības 2018.gadā izraisīja masu protestus un Slovākijas premjerministra demisiju.

Kā pirmdien, 13.janvārī, vēstīja britu ziņu portāls The Guardian, apsūdzētais Miroslavs Marčeks (Miroslav Marček) īpašajā krimināltiesā Pezinokas pilsētā, Slovākijā sacījis, ka atzīst vainu apsūdzībā par Kuceka un Martinas Kušnirovas slepkavību. Atzīšanās var ļaut viņam izvairīties no mūža ieslodzījuma.

Divi citi apsūdzētie, tostarp ietekmīgais uzņēmējs Mārians Kočners (Márian Kočner), par kuru žurnālists savulaik rakstījis, sacījuši tiesai, ka nav vainīgi apsūdzībās par slepkavību pasūtīšanu.

Vēl viens apsūdzētais Zlotāns Andrusko (Zoltán Andruskó) 2019.gada decembrī atzinies slepkavību organizēšanā un notiesāts uz 15 gadiem cietumā.

Lasiet arī: Slovākijā par žurnālista slepkavību apsūdz četras personas

Kā vēstīts, 27 gadus vecais Jāns Kuceks un viņa dzīvesbiedre Martina Kušnirova 2018.gada 21.februārī tika nošauti brīvdienu mājā Veļkamačas ciematā, Slovākijā. Abu līķos tika atrasts pa vienai šautai brūcei.

Kuceks pēdējos trīs savas dzīves gadus rakstījis šveiciešu-vācu izdevniecībai Ringier Axel Springer piederošajā ziņu portālā Aktuality.sk un pētījis iespējamu krāpšanos ar nodokļiem saistībā ar luksusa dzīvokļu biznesu, kā arī itāļu mafijas iespējamas saiknes ar slovāku amatpersonām.

Slepkavības 2018.gadā izraisīja Slovākijas valdības demisiju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas