Slovāku žurnālista slepkavības lietā attaisno ietekmīgu uzņēmēju

Marians Kočners

Tiesa Slovākijā atzinusi ietekmīgo uzņēmēju Marianu Kočneru (Marián Kočner) par nevainīgu apsūdzībā par žurnālista Jāna Kuceka (Ján Kuciak) un viņa dzīvesbiedres dubultslepkavības pasūtīšanā, vēsta vācu raidorganizācija DW.

Spriedums nolasīts ceturtdien, 3.septembrī, Pezinokas pilsētā. Ar spriedumu kādam slepkavības līdzzinātājam, kurš vadījis automašīnu, ar kuru slepkava pametis nozieguma vietu, piespriests 25 gadu cietumsods.

Marians Kočners (Marián Kočner), kura darbību neglaimojošā gaismā savulaik sabiedrībai atklājis noslepkavotais žurnālists Kuceks, atzīts par vainīgu nelikumīgā ieroču glabāšanā, taču attaisnots galvenajā apsūdzībā par slepkavību pasūtīšanu.

Kočners savu vainu neatzīst, bet Kuceka un viņa dzīvesbiedres Martinas Kušnirovas (Martina Kušnírová) radinieki, protestējot pret Kočnera attaisnošanu, izgājuši no tiesas zāles vēl sprieduma nolasīšanas laikā.

Nepatīkamu pārsteigumu par spriedumu paudusi Slovākijas prezidente, juriste Zuzana Čaputova (Zuzana Čaputova), kura norādījusi, ka, viņasprāt, spriedums neizturēs apelāciju, vēsta DW.

Kā vēstīts, 27 gadus vecais Jāns Kuceks un viņa dzīvesbiedre Martina Kušnirova 2018.gada 21.februārī tika nošauti brīvdienu mājā Veļkamačas ciematā, Slovākijā. Abu līķos tika atrasts pa vienai šautai brūcei.

Kuceks pēdējos trīs savas dzīves gadus rakstījis šveiciešu-vācu izdevniecībai Ringier Axel Springer piederošajā ziņu portālā Aktuality.sk un pētījis iespējamu krāpšanos ar nodokļiem saistībā ar luksusa dzīvokļu biznesu, kā arī itāļu mafijas iespējamas saiknes ar slovāku amatpersonām.

Slepkavības 2018.gadā izraisīja Slovākijas valdības demisiju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas