SM: Eirāzijas pārvadājumi – galvenā Latvijas loģistikas sektora prioritāte

Satiksmes ministrs Uldis Augulis

Trešdien, 18. maijā, atrodoties darba vizītē Vācijā, satiksmes ministrs Uldis Augulis ticies ar Vācijas Transporta un digitālās infrastruktūras ministrijas parlamentāro sekretāru Norbertu Bārtli, tikšanās laikā norādot, ka Latvija vēlas padziļināt sadarbību ar Vācijas ostām.

Starp abām valstīm ir izveidots lielisks gaisa satiksmes tīkls. Laba sadarbība ir vērojama arī autosatiksmes jomā. Tāpat visām Latvijas ostām ir izveidojusies aktīva sadarbība ar Vācijas ostām, nodrošinot efektīvu kravu un pasažieru plūsmu, portālu BNN informē Satiksmes ministrija.

«Eirāzijas pārvadājumu attīstība šodien ir galvenā Latvijas loģistikas sektora prioritāte. Pašlaik prioritārā interese sadarbībā ar Vāciju ir sadarbības attīstīšana attiecībā uz Ķīnas preču plūsmas apkalpošanu, Skandināvijai un Ziemeļeiropai paredzēto preču plūsmu novirzot cauri Latvijas ostām, jo mums ir vairākas priekšrocības – izdevīgais ģeogrāfiskais stāvoklis, efektīva, droša un konkurētspējīga transporta sistēma, kā arī labi attīstīta loģistikas infrastruktūra,» pavēstīja Augulis.

Viņš norādīja, ka Latvija ar lielu interesi seko Vācijas uzņēmēju paveiktam šajā jomā. Ir uzsāktas sarunas ar Duisburgas ostu par  sadarbību ar Latvijas ostām Āzijas preču plūsmas apkalpošanai Skandināvijas virzienā, ņemot vērā  kravu plūsmu palielināšanos un Duisburgas ostas kapacitāti.

Satiksmes ministrs arī informēja Bārtli par progresu dzelzceļa projekta Rail Baltica attīstībā, kas savienos Latvijas dzelzceļu ar Eiropas kopējo dzelzceļa tīklu, nākotnē padarot iespējamu arī tiešu dzelzceļa satiksmi ar Vāciju.

Ref: 102.000.102.12751

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas