SM: Sadarbība ar DP World ļautu Latvijai piesaistīt kravas no Ķīnas

Potenciālā sadarbība ar DP World ļautu stiprināt Transeirāzijas piegāžu ķēdes un Latvijai piesaistīt kravas no Ķīnas un visa Tālo Austrumu reģiona, norādījis Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš pirmdien, 9.maijā, Dubaijā tiekoties ar transporta un loģistikas kompānijas DP World galveno viceprezidentu Džamalu Madžidu Khalfanu bin Tanija (Jamal Majid Khalfan Bin Thanyah).

Valsts sekretārs Ozoliņš atzinīgi novērtēja šī gada februārī  notikušo tikšanos ar DP World vadošajām amatpersonām, kuras laikā tika pārrunātas iespējas organizēt Dubaijas uzņēmuma pārstāvju vizīti Latvijā. Kā uzsvēra Ozoliņš, tad potenciālā sadarbība ar DP World ļautu stiprināt Transeirāzijas piegāžu ķēdes un Latvijai piesaistīt kravas no Ķīnas un visa Tālo Austrumu reģiona. Sarunas laikā tika izteikta pateicība par ielūgumu un saņemts apstiprinājums, ka uzņēmuma pārstāvji jau tuvākajā laikā plāno iespēju apmeklēt Latviju un iepazīties ar tās transporta infrastruktūras objektiem un loģistikas centriem, kā arī apspriestu potenciālās sadarbības iespējas DP World.

Tikšanās laikā valsts sekretārs norādīja, ka Latvija ir tranzītvalsts ar lielu pieredzi,  jo tās ģeogrāfiskā atrašanās vieta, esot Eiropas Savienības ārējās robežas valstij ar Krieviju un Baltkrieviju, to padara par tiltu starp Austrumiem un Rietumiem, kā arī ziemeļu un dienvidu virzienos, informē ministrija.

Valsts sekretārs sarunu laikā uzsvēra, ka Latvijā ir labi attīstīta transporta infrastruktūra, neaizsalstošas ostas, plašs dzelzceļa un ceļu tīkls, kā arī mūsdienu loģistikas un izplatīšanas centri, kā arī pieredze, apkalpojot ievērojamu kravu plūsmu no Krievijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un citām NVS valstīm. Šobrīd gan valdības, gan uzņēmēju līmenī norit aktīvs darbs, lai piesaistītu kravas no Ķīnas un piedāvātu to izplatīšanu Skandināvijā un Ziemeļeiropā.

No 7.līdz 10.maijam noris Ministru prezidenta biedra, ekonomikas ministra Arvila Ašeradena vadītās delegācijas un Latvijas uzņēmēju vizīte Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE).

Ref: 102.000.102.12641

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas