Smiltēns: Rīgas domē notiekošo var raksturot kā – sadalīt, pārdalīt, izlaupīt

Latvijas Reģionu apvienības valdes priekšsēdētājs Edvards Smiltēns

«To, kas notiek Rīgas domē, varētu raksturot ar trīs vārdiem – sadalīt, pārdalīt, izlaupīt,» tā par notikumiem galvaspilsētā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma ceturtdien, 16.janvārī, izteicies Latvijas Reģionu apvienības (LRA) līderis Edvards Smiltēns.

«Ar Rīgas domes opozīciju ir līdzīgi kā ar manu kaķi. Viņš īsti peles neķer, bet viņam patīk ar tām spēlēties,» Rīgas domes opozīciju kritizē Smiltēns, norādot, ka tā nav izmantojusi iespējas pārņemt varu Rīgā vai atlaist galvaspilsētas domi.

Smiltēns pieņem, ka Rīgas domes opozicionāriem trūkst pieredzes vai ir bailes reāli vadīt domi.

LRA arī grasās piedalīties Rīgas domes vēlēšanās, un Smiltēns būs politiskā spēka kandidāts mēra amatam. Politiķis ir pārliecināts, ka viņu piedāvājums atšķiras gan no koalīcijas, gan no opozīcijas piedāvājuma. Tāpat Smiltēns ir drošs, ka LRA ir vieni no retajiem ar tik lielu pieredzi pašvaldību pārvaldībā.

Runājot par startu Rīgas domes vēlēšanās, Smiltēns atzina, ka LRA neizslēdz sadarbību. Neformālas sarunas esot notikušas ar Progresīvajiem, kā arī Latvijas Zemnieku savienību un Latvijas Zaļo partiju, tomēr tās aprāvušās pie jautājuma par smagos noziegumos apsūdzētā un no pienākumiem atstādinātā Ventspils mēra Aivara Lemberga ietekmi.

Lasiet arī: Rīgas domes opozīcija iesniegusi parakstus par vicemēru atstādināšanu

Smiltēns atzīst, ka bijis «cerību stars» pēc Danas Reiznieces-Ozolas aicinājuma norobežoties no Lemberga, tomēr, redzot, ka «publiska uzticības zvērēšana notika no citiem līderiem», sarunas beidzās.

Smiltēns arī atklāja, ka LRA iecerējusi no partiju apvienības kļūt par partiju, tomēr Rīgas domes vēlēšanas ieviesušas savas korekcijas. Šo darbu nedrīkst sasteigt, lai nerastos sarežģījumi, uzskata politiķis, taču paredz, ka tas tiks izdarīts šī gada pirmajā pusē.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas