Smiltēns: Uzvaras parka piemineklis ir jānojauc ātri

Padomju pieminekļa Pārdaugavā ātrai nojaukšanai būtu nepieciešams arī īpašs likums, kas ļautu apiet atsevišķas būvniecības regulējuma prasības, intervijā TV3 raidījumam 900 sekundes šādu nostāju pauda Rīgas vicemērs Edvards Smiltēns (LRA).

Smiltēns atzina, ka Saeimā šodien gaidāmais lēmums par likuma grozījumiem, kas atcelts juridiskos šķēršļus padomju pieminekļa nojaukšanai, dodot pašvaldībai iespēju virzīties uz nojaukšanas procesu.

Politiķis tomēr domā, ka pieminekļa ātrākai demontēšanai būtu nepieciešams vēl atsevišķs likums Saeimā, kas ļautu galvaspilsētas pašvaldībai šajā gadījumā apiet būvniecības un iepirkumu likumu regulējumu, jo pretējā gadījumā demontāžas process pēc oficiālām procedūrām aizņemtu mēnešus.

Objekta nojaukšanas izmaksas savukārt tiek lēstas salīdzinoši nelielas – atkarībā no darbu metodes tie varētu būt 40 000 līdz 100 000 eiro, informēja Smiltēns.

Politiķis atkārtoti pauda nostāju, ka piemineklis ātri ir jānojauc. Viņš gan atzina, ka piemineklis jānojauc ne tikai fiziski, bet arī daļas cilvēku galvās, tāpēc Smiltēns mudināja šajā ziņā iniciatīvu uzņemties uz krievvalodīgo elektorātu orientētās partijas, atsakoties no divkosības, kad vieni līderi saka, ka 9.maija svinības nav pieļaujamas, bet citi tikmēr dodas pie pieminekļa.

Runājot par konfliktsituācijām, kādas pie pieminekļa veidojās 10.maijā, Smiltēna vērtējumā, no pašvaldības puses tikai traktors bijusi kļūda, bet kopumā viss rīcības plāns bijis saskaņots ar policiju, tostarp paredzējis pēc iespējas ātrāk novākt ziedus. Pašvaldībā tomēr vēl arī iekšēji vērtēs, vai un kādas kļūdas pieļautas.

Lasiet arī: EP deputāte: Ar piespiedu «īpašnieka» tiesībām apliecinu, ka man nav pieņemams Uzvaras parka piemineklis

Jāpiebilst, ka trešdien, 11.maijā, oficiālā izdevuma Latvijas Vēstnesis papildu laidienā Nr. 90B publicēts Valsts policijas lēmums par piekļūšanas liegumu Rīgas pilsētas Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotāju no vācu fašistiskajiem iebrucējiem pieminekļa memoriāla ansambļa un tai pieguļošajai teritorijai.

Saskaņā ar lēmumu līdz šī gada 31.augustam Valsts policija pārtrauc personu iekļūšanu pieminekļa memoriāla ansambļa teritorijā un tai pieguļošajā teritorijā no Bāriņu ielas līdz Uzvaras bulvārim, Rīgā. Tāpat aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana Bāriņu ielā, Rīgā, no Uzvaras bulvāra līdz Hermaņa ielai, un Uzvaras bulvārī, Rīgā no Bāriņu ielas līdz Ojāra Vācieša ielai.

Lēmums stājas spēkā nekavējoties un izpildāms ar tā spēkā stāšanās brīdi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas