bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 20.07.2018 | Vārda dienas: Ramona, Ritma
LatviaLatvija

10.oktobrī - Atvērto durvju diena valsts pārvaldē

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Visā Latvijā piektdien, 10.oktobrī, notiek valsts pārvaldes Atvērto durvju diena, kuras laikā ivienam interesentam ir iespēja iepazīt valsts institūciju ikdienas darbu, uzzināt, kādus pakalpojumus sniedz valsts, kā arī piedalīties ekskursijās, lekcijās un spēlēs.

Ministru kabinetā būs iespējams apskatīt valdības sēžu zāli, Ministru prezidentu zāli, Viesu salonu, bibliotēku, kā arī preses konferenču zāli. Atvērto durvju dienu valdības namā atklās ar publisko lekciju par Latvijas valsts ģerboni, lai interesentiem pastāstītu par tā vēsturi un atklātu plaši nezināmas nianses tā veidošanas laikā.

Aizsardzības ministrijā šai dienā stāstīs par darbu šajā nozarē, kā arī par to, ko nozīmē dienests Nacionālajos bruņotajos spēkos. Ārlietu ministrijā rīkos lekcijas par diplomāta profesiju, Valsts protokolu, Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē nākamajā gadā, kā arī eksperti sniegs praktiskus padomus par drošu ceļošanu.

Ekonomikas nozares iestādēs būs diskusijas par konkurences nepieciešamību, statistikas tēmām, kā arī par patērētāja tiesībām saņemt drošas preces un pakalpojumus. Patērētāju tiesību aizsardzības centrā varēs arī pamēģināt, kā ar īpašiem instrumentiem nosaka to, vai rotaļlietas ir patiešām drošas bērniem.

Finanšu ministrijā varēs apskatīt leģendāro budžeta portfeli, bet turpat kaimiņos – Valsts kases “naudas lādi”. Plašu programmu, tostarp reģionālajās iestādēs, piedāvās Valsts ieņēmuma dienests (VID) – būs iespēja iepazīties ar Finanšu policijas darbu, varēs arī viesoties Nodokļu pārvaldes klientu apkalpošanas centros un Muitas kontroles punktos visā Latvijā, apciemojot arī īpaši apmācītos suņus. Savukārt VID Akcīzes pārvaldes mobilās ekspreslaboratorijas darbinieki pastāstīs par savu darbu un parādīs iekārtas, ar kurām ikdienā pārbauda dažādas akcīzes preces.

Plašu piedāvājumu sarūpējis arī iekšlietu resors. Valsts robežsardzes reģionālajās pārvaldēs būs iespēja apskatīt bruņojumu, peldlīdzekļus, kinologu un viņu uzticamo četrkājaino draugu paraugdemonstrējumus. Teju visā Latvijā būs atvērti arī Valsts policijas iecirkņi.

Atvērto durvju dienā būs atvērta arī Izglītības un zinātnes ministrija, kur ar interesentiem tiksies ministrijas vadība, tostarp ministre Ina Druviete. Īpaša loma Atvērto durvju dienā tiks veltīta arī jaunatnes politikai.

Labklājības ministrijā būs tematiskās lekcijas par to, kādus pabalstus vecāki saņems no 1.oktobra un kas jāzina jauniešiem, uzsākot darba gaitas. Par izmaiņām pabalstos varēs arī uzzināt, apmeklējot Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļas vairākās pilsētās.

Lai uzzinātu, kā tiek glabātas vēstures liecības, jādodas iepazīt arhīvi visā Latvijā.

Savukārt, ar transporta nozari varēs iepazīties Satiksmes ministrijā. Tās darbinieki sarūpējuši ne tikai stāstus par aviācijas, autosatiksmes, jūrniecības, dzelzceļa jomām, bet arī ekskursijas uz Ceļu laboratoriju un Lokomotīvju remonta centru. Biķernieku sporta trasē varēs iepazīt sacensību organizēšanas norisi.

Atvērto durvju dienā interesentus gaidīs arī Tieslietu ministrijā, kur varēs uzzināt ne vien par tieslietu sistēmas darbu, bet arī piedalīties komandu spēlē. Būs iespēja viesoties kādā no tiesām, kas šogad piedalās Atvērto durvju dienā. Visā Latvijā būs iespējams apmeklēt arī Valsts zemes dienesta un Valsts probācijas dienesta nodaļas.

«Ātrās palīdzības» dienestos visā Latvijā būs iespēja iepazīties ar mediķu ikdienas darbu un to, kā viņi palīdz cilvēkiem dzīvībai bīstamās situācijās. Interesentiem ir iespēja apmeklēt arī Valsts asinsdonoru centru un uzzināt, kā tiek glabātas un pārbaudītas cilvēku nodotās asinis. Ja vēlēsieties nodot asinis, tāda iespēja arī būs!

Dabas izglītības centros un Valsts vides dienesta pārvaldēs visā Latvijā varēs iepazīt vides jautājumus un inspektoru ikdienas darbu.

Rīgu skatīt no 70 metru augstuma būs iespējams viesojoties Zemkopības ministrijā. Savukārt Pārtikas un veterinārajā dienestā varēs uzzināt, kam jāpievērš uzmanība, iegādājoties pārtiku un uztura bagātinātājus.

Ref: 102.000.102.8325

 


Pievienot komentāru

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Igauņi alkoholu pērkot Latvijā, pusgadā nodokļos zaudē 20 miljonus eiro

Latvijas veikalos, kas atrodas pie Igaunijas robežas, pirmajā pusgadā pārdoti 1,6 miljoni litru stipro alkoholisko dzērienu, un tas nozīmē, ka Igaunija nodokļos zaudējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Asociācija: Ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek Latvijā ārstēti un turpina izplatīt infekciju

HIV Latvijā joprojām turpina savu uzvaras gājienu – ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek ārstēti un turpina izplatīt infekciju. Tādēļ ir nekavējoties jārīkojas, lai Latvija zaudētu savu HIV karaļvalsts statusu un infekcija tiktu ierobežota, aicina Baltijas HIV asociācija.

Šoferu trūkuma dēļ var nākties samazināt starptautisko autopārvadājumu apjomus

Latvijas autopārvadājumu kompānijās sāk trūkt šoferu un, ja netiks mainīti Eiropas Savienībā neietilpstošu valstu pilsoņu nodarbinātības nosacījumi, var nākties samazināt autopārvadājumu apmērus, stāsta autopārvadātāju asociācijas Latvijas auto prezidents Valdis Trēziņš.

Krievijā protestē pret pensijas vecuma celšanu

Pie Krievijas parlamenta ap 200 cilvēku ceturtdien pulcējušies saistībā balsojumu ar sabiedrībā priekšlikumiem paaugstināt pensionēšanās vecumu sievietēm par astoņiem gadiem un vīriešiem – par pieciem gadiem.

VVD daļēji aptur SIA Vangažu Nafta darbību

Valsts vides dienests šā gada 18.jūlijā pieņēma lēmumu par daļēju SIA Vangažu Nafta darbības apturēšanu.

Pērn bija par 1 140 dzimušajiem mazāk nekā 2016.gadā

Kopš 2016.gada dzimušo skaits Latvijā atkal samazinās – 2017.gadā piedzima par 1 140 bērniem mazāk nekā 2016.gadā. Arī 2018.gada pirmajos sešos mēnešos reģistrēto jaundzimušo skaits (9 664 bērni) ir par 664 mazuļiem mazāks nekā 2017.gada attiecīgajā periodā.

Latvijas Bankas padome paplašina Kredītu reģistra funkcionālās iespējas

Latvijas Bankas padome grozījusi 2018.gada 18.janvāra noteikumus Kredītu reģistra noteikumi. Ar šiem grozījumiem tiek paplašinātas Latvijas Bankas uzturētā Kredītu reģistra funkcionālās iespējas, informē Latvijas Bankas Preses dienests.

Igaunijā pēc futbola Pasaules Kausa vairāk nelegālo robežpārkāpumu

Futbola līdzjutēji, kuri Krievijā saņēmuši īstermiņa uzturēšanas atļaujas, lai apmeklētu Pasaules Kausa izcīņu futbolā, pastiprināti mēģina slepus šķērsot Igaunijas robežu, lai iekļūtu Eiropas Savienībā, novērojuši igauņu robežsargi.

KP: Auto tehniskās apskates funkcijas jāuztic arī autoservisiem, nevis tikai CSDD

Valsts nepamatoti liedz privātajiem uzņēmumiem iesaistīties transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontroles tirgū, uzraudzībā par transportlīdzekļu valsts tehniskās apskates jomu secina Konkurences padome.

Straume apgalvo, ka KNAB nekas neesot darīts nelikumīgi

Inventarizējot Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja savulaik veiktās operatīvās darbības, iestādes vadītājam Jēkabam Straumem radusies neizpratne par to, kāpēc, iegūstot pierādījumus vai indikācijas par tālākām nepieciešamām darbībām, pagātnē no biroja darbinieku puses bieži vien nav sekojusi atbilstoša reakcija.

Pēdējo nedēļu laikā pieaugusi pārkāpumu intensitāte uz valsts robežas

Valsts robežsardzes konstatēto nelikumīgas robežšķērsošanas gadījumu skaits aizvien pieaug – pēdējo nedēļu laikā ir aizturētas vairākas Vjetnamas pilsoņu grupas, kā arī šogad otra skaitliski lielākā Irākas pilsoņu grupa.

Igaunijā trīspadsmitgadniece letāli pārdozējusi fentanilu

Igaunijā no sintētisko zāļu fentanila pārdozēšanas mirusi kāda 13 gadus veca meitene. Prokurori par viņas nonāvēšanu aiz nolaidības apsūdzējuši 15 gadus vecu zēnu.

Izplatītākie pārkāpumi autobusos joprojām saistīti ar biļešu tirdzniecību

Šā gada pirmajā pusgadā reģionālo maršrutu autobusos veikti gandrīz 700 pārbaužu, un pārkāpumi konstatēti aptuveni 10% gadījumu. Joprojām izplatītākie pārkāpumi ir saistīti ar biļešu tirdzniecību.

EK piespriež Google 4 miljardu eiro sodu par Android pārkāpumiem

Eiropas Komisija ir piespriedusi Google 4,34 miljardus eiro lielu naudassodu par nelikumīgu dominējoša tirgus stāvokļa izmantošanu. Eiropas Savienības izpildvara arī solījusi turpināt izmeklēšanas par amerikāņu datortehonolģiju milža citiem iespējamiem pārkāpumiem bloka teritorijā.

Latvijas iedzīvotāji gatavi strādāt vakaros un brīvdienās, kā arī par zemu atalgojumu

Trešdaļa jeb 34% iedzīvotāju darba portāla CVMarket.lv veiktajā aptaujā atzinuši, ka karjeras dēļ gatavi upurēt savu brīvo laiku.

Citadele pieņēmusi galīgo lēmumu par Lietuvas meitasbankas pārveidi par filiāli

Banka Citadele pieņēmusi galīgo lēmumu par Lietuvas meitasbankas pārveidi par filiāli, teikts bankas sniegtajā informācijā biržai Nasdaq Riga.

Biržu indeksi pārsvarā pieaug, naftas cenas kāpj

 Pasaules biržu indeksi trešdien, 18.jūlijā, pārsvarā pieauga, ko veicināja labi ASV firmu peļņas rādītāji un ASV Federālo rezervju sistēmas vadītāja Džeroma Pauela optimistiski izteikumi, kas arī sekmēja eiro un britu mārciņas kursa krišanos pret ASV dolāru.

Turcija atceļ ārkārtas stāvokli, kas ieviests pēc apvērsuma mēģinājuma

Turcijas valdība nolēmusi nepagarināt ārkārtas stāvokli, kas valstī bijis spēkā kopš 2016.gada, kad notika mēģinājums vardarbīgi sagrābt valsts varu.

Rīgas pašvaldība atceļ brīdinājumu zilaļģu dēļ nepeldēties atsevišķās peldvietās

Rīgas pašvaldība saņēmusi informāciju no Veselības inspekcijas, ka 17.jūlijā speciālisti atkārtoti apsekojuši Vakarbuļļu, Daugavgrīvas un Vecāķu pludmales un secinājuši, ka patlaban aļģu masveida akumulēšanās nav konstatēta, līdz ar to riska peldētāju veselībai nav.

Turpina dzēst meža ugunsgrēku Valdgales pagastā; divi ugunsdzēsēji cietuši

Jau otro dienu jeb 36 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, lai gan ugunsgrēka izplatība vairākās vietās ir daļēji ierobežota un intensīvi tiek turpināts darbs ugunsgrēka izplatības ierobežošanai, joprojām ir vietas, kur liesmas izplatās.

«Mežonīgā» partiju konkurence un politiskais haoss – kas notiek pirmsvēlēšanu periodā?

Ja mēs salīdzinām ar to, kas zem 5% barjeras cīnījās pirms kādiem 8–12 gadiem, tad tur bija visādi Daugavas racēji, «virsmāsu partijas» un «eiroskeptiķu partijas», kuru spēja izveidot kaut vai kaut kādu partiju programmu, bija ārkārtīgi vāja. Savukārt pašlaik politisko partiju konkurētspēja ir tik liela, ka varbūt pat astoņas partijas pretendē pārvarēt 5%, kas norāda uz veselīgu konkurenci. Tomēr šajā plašajā partiju konkurences spektrā vispār nevar saprast, kur partijas ņem gan finansējumu, gan pieeju mediju resursiem, tā par priekšvēlēšanu laiku intervijā ar BNN izsakās politoloģe un domnīcas Providus vadošā pētniece Iveta Kažoka.

Ierobežos satiksmi Kārļa Ulmaņa gatvē

Saistībā ar ūdensvada tīkla remontdarbiem no 23.jūlija puksten 7.00 līdz 27.jūlija puksten 24.00 tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Kārļa Ulmaņa gatvē, pie ēkas Cīruļu ielā 4.

Jaunākie komentāri